ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کنسول بازی
نرم افزار و اپلیکیشن

چهار بازی انحصاری ایکس باکس به پلی استیشن ۵ و نینتندو سوییچ می‌آیند

به گفته مدیر بخش ایکس باکس، مایکروسافت هنوز درباره عرضه بازی‌های بیشتر برای کنسول‌های رقیب تصمیمی نگرفته است.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

بخش گیم یا ایکس باکس مایکروسافت درحال تغییر استراتژی است و می‌خواهد برخی از بازی‌های انحصاری خود را به کنسول‌های رقیب یعنی پلی استیشن ۵ و نینتندو سوییچ بیاورد. با توجه به اینکه میزان فروش کنسول‌های سونی و نینتندو بسیار بیشتر است، چنین رویکردی تا حدی منطقی به نظر می‌رسد.

تخمین زده می‌شود مایکروسافت درمجموع ۲۷ میلیون کنسول ایکس باکس سری ایکس و اس فروخته باشد، این درحالی است که فروش پلی استیشن ۵ و نینتندو سوییچ به‌ترتیب به ۵۴.۸ و ۱۴۰ میلیون واحد می‌رسد.

بازی‌های ایکس باکس به کنسول‌های دیگر می‌آیند

مدیر بخش بازی مایکروسافت، «فیل اسپنسر»، در جدیدترین پادکست رسمی ایکس باکس گفته است که تیم او چهار بازی انحصاری ایکس باکس را به کنسول‌های دیگر می‌آورد. اسپنسر به نام این بازی‌ها اشاره نکرده است، بااین‌حال برخلاف شایعات قبلی، بازی‌های مطرحی مانند Starfield و Indiana Jones حداقل حالا به پلی استیشن ۵ یا سوییچ نمی‌آیند.

به گفته اسپنسر، این ۴ بازی حداقل یک‌سال است که در ایکس باکس و PC حضور دارند. مدیر بخش ایکس باکس به این موضوع اشاره کرده که دو بازی به پتانسیل خود رسیده‌اند و بازی‌های بزرگی هستند. اما دو بازی دیگر کوچک خواهند بود و با این تفکر که بازی‌های انحصاری خواهند بود، ساخته نشده‌‌اند.

اسپنسر همچنین به این موضوع اشاره کرده که با توجه به اینکه بازی‌های مدنظر آن‌ها به پتانسیل خود در ایکس باکس و PC‌ دست یافته‌اند، حالا فرصتی وجود دارد تا این بازی‌ها در پلتفرم‌های دیگر هم ارزش‌آفرینی کنند.

طبق شایعات، بازی‌های Halo و Gears of War به‌همراه بازی‌های Hi-Fi Rush و Sea of Thieves به پلی استیشن ۵ و نینتندو سوییچ می‌آیند.

به گفته اسپنسر، ایکس باکس تعهدی درباره پورت‌کردن سایر بازی‌ها به پلتفرم‌های دیگر ندارد و درحال‌حاضر فقط می‌خواهد چهار بازی را به کنسول‌های دیگر بیاورد. درحالی‌که اسپنسر گفته که تمام بازی‌های ایکس برای کنسول‌های دیگر پورت نمی‌شوند، به این موضوع هم اشاره داشته که برای برنامه‌ریزی درباره آینده، نحوه بازخورد گیمرها از چهار بازی اولیه مدنظر گرفته می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی