ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

یوتیوب
نرم افزار و اپلیکیشن

یوتوب پادشاه حوزه استریم محتوا در ماه ژانویه 2024 شد؛ نتفلیکس در رتبه دوم

یوتوب در ماه ژانویه یک بار دیگر قدرت بی‌بدیل خود را اثبات کرد.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۱۵

در ماه ژانویه 2024، یوتوب در حوزه استریم ویدیو به رکوردی جالب توجه دست یافت. این شرکت موفق شد برای دوازدهمین ماه متوالی، رتبه اول بیشترین تماشای ویدیو (8.6 درصد) را به‌دست آورد. جایگاه دوم با 7.9 درصد متعلق به نتفلیکس بود.

به گزارش Techspot و به نقل از شرکت Nielson، یوتوب در رقابت با سرویس‌های مشهور و قدرتمندی مثل نتفلیکس، آمازون پرایم ویدیو، Hulu و Disney پلاس توانست این موفقیت را کسب کند.

یوتوب محبوب‌ترین روش برای تماشای برنامه‌هاست

با توجه به داده‌های آماری مربوط به ماه ژانویه گذشته، استریمینگ محبوب‌ترین سرویس تماشای محتوا در ژانویه بود که 36 درصد از کل بازار تماشای ویدیو را تشکیل می‌داد. «تماشای تلویزیون‌های خانگی» با 27.9 درصد در رتبه دوم و «پخش زنده» با 24.2 درصد در رتبه سوم بود. بخش «سایر» با 11.8 درصد که شامل منابع غیرقابل اندازه‌گیری مانند محتواهای روی دیسک و موارد مشابه می‌شود، در رتبه آخر قرار داشت.

یوتیوب

ژانویه ماهی بی‌سابقه از نظر میزان تماشای تلویزیون بوده است. بخشی از این قضیه نیز به‌دلیل آب‌وهوای سرد و مسابقات فوتبال آمریکایی (NFL) بود. تا تاریخ 13 ژانویه، مجموعاً 40.78 میلیارد دقیقه از برنامه‌ها و فیلم‌های مختلف استریم شده بود، اما مسابقات فوتبال آمریکایی نیز 38.8 میلیارد دقیقه را به خود اختصاص دادند.

در ماه جاری میلادی (فوریه) هم مسابقات ورزشی مختلف و فصل جدید بسیاری از سریال‌ها از راه می‌رسند؛ بنابراین احتمالاً در این ماه رشد آمار دور از انتظار نخواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی