ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تبلیغات یوتیوب
نرم افزار و اپلیکیشن

سرعت یوتوب ظاهراً در صورت استفاده از برنامه‌های مسدودکننده تبلیغات کاهش پیدا می‌کند

کاربران زیادی در شبکه‌های اجتماعی به مشکلاتی مانند کاهش سرعت و عدم امکان نمایش ویدیوها به‌صورت تمام‌صفحه اشاره کرده‌اند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۴ دی ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

یوتو‌ب به‌تازگی روش‌های مختلفی را برای مسدودکردن اپ‌های حذف تبلیغا‌ت به‌کار گرفته است و یکی از این رویکردها به کاهش سرعت این سرویس مربوط می‌شود. درواقع اگر از اد بلاکر برای تماشای ویدیوهای یوتوب استفاده می‌کنید، سرعت این سرویس به‌طور خودکار کاهش پیدا خواهد کرد و تنها راه‌حل غیرفعال‌کردن مسدودکننده تبلیغات یا خرید اشتراک پریمیوم است. براساس گزارش‌های منتشرشده، ظاهراً افراد بیشتری اکنون این مشکل را تجربه کرده‌اند.

کاربران برای تماشای بدون تبلیغات ویدیوهای یوتوب معمولاً از اد بلاکرها استفاده می‌کنند که البته گوگل این روش را نقض‌کننده شرایط سرویس‌دهی خود اعلام کرده است. تبلیغاتی که پیش از هر ویدیو به کاربران نمایش داده می‌شود همچنین درآمد زیادی برای یوتوب به‌همراه دارد و تنها راه قانونی عدم نمایش آن‌ها خرید اشتراک پریمیوم YouTube است.

جدال یوتوب با ابزارهای مسدودکننده تبلیغات

بااین‌حال، یوتوب به‌ شیوه‌های مختلفی تلاش کرده است تا کاربران را از استفاده از سرویس‌های مسدودکننده تبلیغا‌ت دور کند. در اولین اقدام، یوتوب پیغامی را به کاربران نمایش می‌دهد که در آن نوشته شده است: «مسدود‌کننده‌های تبلیغات شرایط یوتوب را نقض می‌کنند.» این پیغام سپس از کاربر می‌خواهد که برای تماشای ویدیو سرویس اد بلاکر خود را غیرفعال کند.

در اقدام دوم، زمانی که کاربر از اد بلاکر استفاده کند، سرویس یوتوب برای او بسیار کند خواهد شد. براساس پستی که در Reddit منتشر شده است، ظاهراً کاربران بیشتری اکنون با کاهش سرعت یوتوب مواجه شده‌اند و این مشکل پس از غیرفعال‌کردن مسدودکننده تبلیغات برطرف می‌شود.

وب‌سایت 9to5google نیز این موضوع را بررسی کرده است و توضیح می‌دهد که هر زمان یک مسدودکننده تبلیغا‌ت فعال باشد، عملکرد یوتوب با مشکلات زیادی مواجه می‌شود. به‌ عنوان مثال، ویدیوها بسیار آهسته لود می‌شوند، پیش‌نمایش‌ها به‌درستی نمایش داده نمی‌شوند و ورود به حالت تمام‌صفحه امکان‌پذیر نیست.

اگر شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید، باید اد بلاکر خود را غیرفعال کرده یا اشتراک پریمیوم یوتوب را با هزینه ماهانه 10 دلار خریداری کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی