همه چیز درباره آیفون 13
فندک هوشمند Quitbit سیگاری ها را شرمسار می کند

فندک هوشمند Quitbit سیگاری ها را شرمسار می کند

از هر فرد سیگاری اگر سؤال کنید قطعا این موضوع را برایتان تایید خواهد کرد که ترک سیگار دشوار است. سیگار به مرور بخشی از زندگی روزمره می شود و نه تنها ترک آن سخت است، بلکه داشتن آمار مصرف آن نیز دشوار تلقی می شود. دو کارآفرینی جوان اما برای ترک سیگار روش جالبی را پیدا کرده اند. عطا غفرانی (که احتمالا ایرانی الاصل هم هست) به همراه شریکش کوجی ناکانو، دست به ابتکاری جالب زده اند. عطا معتقد است که اگر ما از میزان دقیق مصرف سیگار خود مطلع باشیم، آنگاه راحت تر می توانیم این اعتیاد کشنده را ترک کنیم.

متن برای تست

متن برای تست


متن برای تست

متن برای تست

با این دیدگاه عطا و همکارش، فندکی به نام Quitbit را خلق کردند. در نگاه اول این فندک بسیار شبیه فندک های عادی دیگر است که البته بر روی خود یک نمایشگر کوچک دارد. بر روی این نمایشگر کوچک نشان داده می شود که شما در روز چند سیگار روشن کرده اید و چه فاصله زمانی را بین دو سیگار خود رعایت نموده اید. همین آمار ساده به نظر کافی می آید تا وجدان درون سیگار کشان را شرمسار کند و آن ها را برای ترک سیگار به فکر فرو برد.

فندک ترک سیگار quitbit

Quitbit اطلاعات خود را با یک اپلیکیشن نیز در میان میگذارد تا از طریق آن کاربر بتواند اطلاعات بیشتری را در اختیار داشته باشد. این اپلیکیشن به سیگاری ها اجازه می دهد تا برای عملیات ترک، اهدافی را تعیین نمایند و داستان موفقیت خود را با دوستانشان به اشتراک گذارند. یکی از قابلیت های بسیار جالب فندک Quitbit عدم کارکرد آن در بازه هایی مشخص است. به کمک این ویژگی حتی اگر در حین عملیات ترک بر وسوسه روشن کردن یک نخ سیگار واقف نیامدید، فندکتان دیگر روشن نمی شود و این گونه شانس بیشتری برای ادامه دادن دارید.

اطلاعات بیشتر درمورد Quitbit

در صورتی که از Quitbit خوشتان آمده می توانید اطلاعات بیشتر مربوط به آن را در کمپین این فندک در سایت kickstarter مشاهده نمایید.

نظرات ۲۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato