اکس باکس وان رها از بند کینکت؛ کنسول مایکروسافت از ۱۹ خرداد به قیمت ۳۹۹ دلار

اکس باکس وان رها از بند کینکت؛ کنسول مایکروسافت از ۱۹ خرداد به قیمت ۳۹۹ دلار

مایکروسافت در یک حرکت غافلگیرانه، اعلام کرده که عرضه Xbox One بدون کینکت را از ۱۹ خرداد (۹ ژوئن) با قیمت ۳۹۹ دلار شروع می کند. حرکتی که باعث پر شدن فاصله ۱۰۰ دلاری با رقیب قدرتمند و پرفروش،‌ پلی استیشن ۴ خواهد شد تا مایکروسافت به رقابت با سونی بر گردد.

برخلاف عهد اولیه با توسعه دهندگان که "اکس باکس و کینکت تنها با هم عرضه خواهند شد،" بالاخره مایکروسافت از هدف اولیه اش عقب نشست و به خواسته مشتریان گوش سپرد. مدیر ارشد بخش اکس باکس در توضیح این حرکت می گوید:

"ما از مردم می شنویم که دوست دارند با کنترلری در دست به بازی بپردازند. به نوآوری در زمینه اکس باکس ادامه خواهیم داد، به گمانم وجه تمایز مهمی برای ما است، اما نباید یادمان برود که آن بیرون افرادی هستند که حق انتخاب می خواهند."

فروش بسته ۴۹۹ دلاری اکس باکس (با کینکت) همچنان ادامه خواهد یافت تا در پاییز امسال کینکت جدا نیز عرضه شود.

در کنار تغییر قیمت اکس باکس، مایکروسافت اعلام کرده که الزام به داشتن اشتراک اکس باکس لایو برای اپلیکیشن های استریمینگ دیگر وجود نخواهد داشت و صاحبان اکس باکس می توانند بدون آن به اپهایی نظیر نتفلیکس، هولو، اسکایپ، اینترنت اکسپلورر و ... دسترسی پیدا کنند.

این حرکت نیز کمتر از اولی غافلگیرکننده نیست و نشان از تلاش جدی مایکروسافت برای پر کردن فاصله با کنسول بسیار موفق سونی، پلی استیشن ۴ دارد که در فروش جهانی ۲ میلیون جلوتر از اکس باکس وان است و ۷ میلیون نفر آن را از سونی خریده اند.

اما خبر سومی که هت تریک مایکروسافت را امشب تکمیل کرد، اعلام ادامه برنامه Games With Gold روی اکس باکس وان بود. Games With Gold در E3 قبلی و برای کنسول اکس باکس ۳۶۰ معرفی شد که به دارندگان اکانت طلایی اکس باکس لایو هر ماه دو بازی رایگان هدیه می داد.

حال اعلام شده که این برنامه از ماه آینده برای دارندگان اکس باکس وان هم اجرا شود و از ماه ژوئن، تمامی دارندگان کنسول اکس باکس وان و اشتراک طلایی لایو دو بازی رایگان هدیه می گیرند. بازی های رایگان ماه ژوئن Halo: Spartan Assault و Max: Curse of the Brotherhood هستند.‎

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato