فلپی برد به استورها باز می گردد

بعد از ماه ها بی خبری، دونگ نوئن (Dong Nguyen)، سازنده ویتنامی بازی Flappy Bird تصمیم گرفته که این بازی را به استورهای موبایل بازگرداند. نوئن در صحبت با گزارشگر CNBC، اعلام کرده که می خواهد در ماه آگوست (۲ ماه و نیم دیگر) فلپی برد را به استورها بازگرداند اما این بار با ظاهری متفاوت نسبت به قبل. فلپی برد این بار دارای بخش چند نفره خواهد بود (آنلاین و یا آفلاین بودن این بخش مشخص نیست) و از همه مهم تر، بازیکنان نسبت به گذشته اعتیاد کمتری در این بازی خواهند یافت.

حتما می دانید که فلپی برد یک بازی ساده در مورد پرنده ای است که باید از میان لوله های قد و نیم قد عبور کند و این پرواز هیچ انتهایی نخواهد داشت. مکانیزم بازی به این گونه است که با هر تپ شما، پرنده یک بار بال میزند. اگر شما تپ نکنید، به عبارتی پرنده بال نزند، خیلی زود به زمین می خورد و بازی تمام می شود. اما اگر بتوانید بالانس میان فاصله باز بین لوله ها و شدت بال زدن را پیدا کنید، راحت تر می توانید فواصل بیشتری را طی کنید.

این ماجرا به خودی خود تا حدودی هم خنده دار است. این روزها برنامه نویس های جویای نام در استودیوهای کوچک به دنبال یافتن فرمول وابستگی مردم هستند تا آن را با اپلیکیشن و یا بازی موبایلی که می سازند ترکیب کنند. اما نوئن جوان، که به انباری از این اکسیر دسترسی دارد، می خواهد میزان وابستگی در فلپی برد را در ویرایش دوم، به مقادیری که انگیزه های شخصی اش را راضی نگه دارد، کاهش دهد.

هنوز علت اصلی حذف این بازی از فروشگاه های گوگل پلی و اپ استور مشخص نیست و نوئن دلایل قانع کننده ای برای آن ارائه نکرده. حذف فلپی برد دقیقا همزمان شد با شکل گیری موج اینترنتی برای این بازی (و نه لزوما علیه آن) و خودکشی یک جوان در اثر اعتیاد بیش از حد به این بازی.

شما در مورد این بازی ساده چه فکری می کنید؟ اگر تا به حال این بازی را انجام نداده اید و چیزی از آن نمی دانید به دنیای اپلیکیشن های دیجیاتو و معرفی بازی فلپی برد نگاهی بیندازید.

ویجیاتو

نظرات ۲۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟