Thomas Was Alone؛ یک بازی ساده و تاثیر گذار برای آیپد

Thomas Was Alone؛ یک بازی ساده و تاثیر گذار برای آیپد

دارندگان آیپد رستگار نخواهند شد، اگر یک بار، حداقل یک بار، بازی Thomas Was Alone را روی تبلت خودشان بازی نکنند. توماس ماجراجوی بی نشان و بی هویت ما، تجربه ای شگفت انگیز روی ویندوز و بعدها پلی استیشن رقم زد و حالا برای آیپد هم روانه اپ استور شده؛ تجربه ای که به هیچ دلیلی نباید از دستش داد.

توماس کاراکتری تنها است و بی هدف، حتی نمی داند از کجا آمده و چه می خواهد بکند؛ در دنیایی غریب محصور شده و نمی داند در اطرافش چه می گذرد. اما صبر کنید، توماس تنها نیست. بگذارید به شکل دیگری بگویم، مجازا تنها است اما حقیقتا خیر. توماس هر گامی که بر می دارد متوجه می شود که ادامه راهش بدون حضور دیگران ممکن نیست. اگر دیگران نباشند، توماس حتی نمی تواند قدم از قدم بردارد. پس توماس آنقدرها هم که فکر می کند تنها نیست.

توماس حقیقتا تنها نیست، فقط مجازا تنها است.

توماس و دوستانش، همگی اشکال هندسی مختلفی هستند که اندازه های متفاوتی دارند. این اندازه های متفاوت، قابلیت های مختلفی هم ایجاد کرده اند. یکی می تواند بلند بپرد، دیگر می تواند در آب غوطه ور شود و یا یکی دیگر با قد و قامت بلندش می تواند باقی کاراکترها را در رسیدن به هدف حمایت کند.

بنیاین گیم پلی و ۱۰۰ مرحله بازی بر این بنا شده که فقط و فقط با کمک همه کاراکترهایی که در مراحل مختلف در اختیارتان قرار می گیرند بتوانید آنها را به اتمام برسانید. البته قانون به این گونه است که شما همه کاراکترها را در انتهای مرحله به جایگاهی که برای شان تدارک دیده شده برسانید. به همین علت، حضور هیچ شخصیتی در یک مرحله بی معنی نیست.

بازی به اندازه توضیحش سخت نیست

«توماس تنها بود» یک پازل سخت و پیچیده نیست و اگر بی دقتی نکنید، شاید حتی یک بار هم در هر مرحله گیر نکنید. بازی به گونه ای طراحی شده که در آن شناور شوید، نه در آن گیر کنید و نه دست و پا بزنید. به همین دلیل می تواند یک تجربه شیرین برای هر فرد گیمر و غیرگیمری باشد که دوست دارند از چالش های یک بازی ویدیویی فاصله بگیرند.

thomas was alone

در اپ استور نوشته شده که این بازی مناسب سنین ۹ الی ۱۱ سال طراحی شده، اما باور کنید یک فرد با چنین مشخصاتی تنها می تواند این بازی را تمام کند، و نه درک. داستانی که در بازی ارائه می شود بر مبنای حرکات و تعامل کاراکترهایی است که پیش تر برای تان توصیف کردیم. هر رخداد و هر حرکت شما می تواند شروع معنا بخشیدن به یک طرز رفتار باشد.

عمیق تر بخواهیم توضیح بدهیم و بررسی کنیم، «توماس تنها بود» یک بازی روانشناسانه است که شما را تا انتها با خود همراه می کند تا یک سری نکات را یادآور شود، هر چند ناخود آگاه اما هوشمندانه. بی شک نیمی از موفقیت این بازی مدیون صدا و روایت بی نظیر دنی والاس (Danny Wallace) است که برای او یک جایزه BAFTA هم به ارمغان آورد.

«توماس تنها بود» تابستان سال ۲۰۱۲ برای ویندوز و مک منتشر شد و می توانید آن را از استیم تهیه کنید. یک سال بعد، در تابستان ۲۰۱۳ بازی برای پلی استیشن ۳ و پلی استیشن ویتا هم منتشر شد اما دست آخر همین هفته گذشته بازی برای سیستم عامل iOS و تنها iPad آمد که می توانید آن را با قیمت ۹ دلار از اپ استور تهیه کنید. توماس یکی از بهترین ۹ دلاری های زندگی تان خواهد بود.

Thomas was alone
  • Thomas was alone
  • قیمت: ۸.۹۹ دلار
  • سازنده: Bossa Studios
  • سیستم عامل: iOS آیپد
  • حجم: ۱۱۳ مگابایت
دانلود

اپ‌استور

 

ویجیاتو

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato