اپل و سامسونگ در حال مذاکره نهایی برای ترک شکایت ها و دادگاه های پتنتی

اپل و سامسونگ در حال مذاکره نهایی برای ترک شکایت ها و دادگاه های پتنتی

Korea Times گزارش داده که اپل و سامسونگ در حال برگزاری مذاکره ای هستند که طراحی اولیه آن با هدف ترک همیشگی دادگاه ها انجام شده. آنها می خواهد هر گونه اختلاف پتنتی در آینده را با مذاکره دو طرفه حل کنند. طبق این گزارش، توافق نهایی "خیلی نزدیک" است.

فلورین میولر از FOSS Patents می گوید:

فلورین میولر

فلورین میولر

بازی می تواند در تابستان خاتمه پیدا کند. اپل استراتژی خاتمه بازی خاصی ندارد. توافق اخیرش با گوگل نشان می دهد که مدیریت شرکت به دنبال یک راهکار آبرومندانه برای خروج از جنگ اتمی استیو جابز است.

آقای میولر فکر می کند که یک پرداخت مالی از طرف سامسونگ به اپل برای تمام نقص پتنت های گذشته، می تواند به هر دو شرکت برای عبور از این مرحله کمک کند تا صلح برقرار شود و هر دو طرف تعهد کنند که برای مدتی مشخص به دادگاه مراجعه نمی کنند.

اپل هفته گذشته با گوگل به توافق رسید تا دعاوی خودش بر ضد این شرکت را مسکوت بگذارد و هر دو با هم بر روی یک طرح تحول پتنتی کار کنند. این شرکت با به دست آوردن نزدیک به ۱ میلیارد و ۱۲۰ میلیون دلار از دو دادگاه اخیرش با سامسونگ در کالیفرنیا، حالا با مشکلی به نام بالا رفتن نسبت هزینه به فایده دعاوی روبرو شده و گویا به نفع خود می بیند که هر چه سریع تر با سامسونگ به توافق برسد.

تاریخچه تجارت سامسونگ هم نشان می دهد که در این مرحله از رقابتش با رقبا، به چنین توافقی رضایت خواهد داد. اما جنگ بزرگ اسمارت فون، مقطعی از تاریخ تکنولوژی است که به طور مفصل و جداگانه به آن خواهیم پرداخت.

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato