پیش بینی والتر آیزاکسن، بیوگرافی نویس استیو جابز، از دلیل خرید بیتس توسط اپل

پیش بینی والتر آیزاکسن، بیوگرافی نویس استیو جابز، از دلیل خرید بیتس توسط اپل

می دانید که چند هفته ای است خبر خرید شرکت Beats Electronics توسط اپل به گوش می رسد. اما دلایل مختلفی که تحلیلگران برای این خرید ذکر می کنند آنقدر متنوع است که نمی شود به نتیجه ای قطعی رسید. موسسین مشترک بیتس، جیمی آیووین و داکتر.دری یا آندره یانگ، هستند و گفته می شود که به زودی به کادر مدیریتی اپل خواهند پیوست.

در چندین گزارش آمده که هدف از خرید بیتس نه هدفون های پر زرق و برق آن است و نه پلتفرم استریم موسیقی اش. بلکه در اصل تیم کوک می خواهد استیو جابز حوزه محتوا، یعنی جیمی آیووین را به تیم مدیریتی اپل اضافه کند؛ کسی که به خاطر حضورش در هیئت مدیره Interscope Geffen A&M و همین طور تاسیس Interscope Records، پیوندهای محکمی با صنعت موسیقی دارد.

آیزاکسن نویسنده بیوگرافی مشهور استیو جابز، با این گزارش ها موافق است و می گوید هدف تیم کوک از تصاحب ۳.۲ میلیارد دلاری بیتس، آوردن جیمی آیووین به راس کسب و کار محتوایی اپل است تا قراردادهای موسیقی و فیلم و تلویزیون را برای محصول بسیار مهم آینده، یعنی تلویزیون اپل، ببندد.

6a0120a5580826970c01a73dc1b0e0970d

آقای آیزاکسن می گوید دلیل به تعویق افتادن عرضه تلویزیون اپل، نداشتن قرارداد با تمام صاحبان محتوا است و از آنجا که آیووین در زمان استیو جابز کمک زیادی به بستن قراردادهای مربوط به تامین محتوای موسیقی کرده، حالا احتمالا تیم کوک می خواهد دوباره از او برای ماموریت جدید کمک بگیرد.

صحت چنین تحلیلی  به کنار. یکی از اصول مدیریت این است که افراد قوی تر از خودت را جذب کنی. اگر تیم کوک واقعا در سامان دادن استراتژی تامین محتوا برای تلویزیون اپل به شکست خورده، آیووین با تاریخچه و عملکردی که دارد، یکی از بهترین گزینه ها است.

گفته می شود معارفه او و دکتر.دری در نطق افتتاحیه کنفرانس توسعه دهندگان اپل، ۱۲ خرداد انجام خواهد شد.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato