نام دنباله مردی از فولاد اعلام شد: "بتمن در پی سوپرمن: طلوع عدالت"

نام دنباله مردی از فولاد اعلام شد:

یکی از فیلم های جذاب سال ۲۰۱۶، دنباله "مردی از فولاد" خواهد بود که قرار است در آن بن افلک نقش بروس وین (بتمن) را ایفا کند. دقایقی قبل حساب رسمی فیلم در توییتر با اعلام آغاز تولید آن، نام و پوستر رسمی فیلم را هم توییت کرد: "بتمن در پی سوپرمن: طلوع عدالت".

در این فیلم هنری کاویل نقش سوپرمن را تکرار خواهد کرد. در کنار او و بن افلک، جسی آیزنبرگ نقش لکس لوتر را بر عهده گرفته و گال گادُت و ری فیشر به ترتیب نقش های واندر وُمَن و سایبورگ را ایفا خواهند کرد.

در عنوان فیلم، v در بین نام دو اَبَر قهرمان به چه معنا است؟

این v در واقع برگرفته از دادگاه های قضایی است که در آن طرف اول از طرف دیگر شکایت دارد. مثلا وقتی در پرونده ای نوشته شده Smith v California معنای اش این است که اسمیت طرف ناراحت پرونده است و از کالیفرنیا به دادگاه شکایت آورده. یعنی این طرف اول است که با طرف دوم مشکل دارد و پرونده بر این اساس پیش می رود.

بنابراین به نظر می رسد انتخاب کنندگان نام فیلم، به جای استفاده از vs که معنای "در مقابل" یا "بر ضد" را می دهد، به طور هوشمندانه ای از v استفاده کرده اند که معنی "دادخواهی" می دهد. یعنی که بتمن به خاطر نابودی و ویرانی ناشی از وجود سوپرمن بر روی زمین، به دنبال او آمده تا دادخواهی کند.

این فیلم قرار است در ۶ می ۲۰۱۶ اکران شود.

نظرات ۳۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato