رونمایی سامسونگ از SimBand؛ پلتفرم جمع آوری داده های سلامت برای دستگاه های پوشیدنی

رونمایی سامسونگ از SimBand؛ پلتفرم جمع آوری داده های سلامت برای دستگاه های پوشیدنی

ساعتی قبل سامسونگ از اپل پیشی جست و از پلتفرم جدید خود با نام Simband پرده برداشت و نشان داد که برای پیشبرد دنیای گجت های پوشیدنی سلامت محور و کمک به بهبود سنسورهای سلامت، برنامه های بسیاری دارد. مدیر استراتژی های سامسونگ آقای یانگ سان این هفته در رابطه با آینده دستگاه های پوشیدنی و سلامت دیجیتال صحبت کرد. او در سخنانش به شروع نسل جدیدی از سنسورهای پوشیدنی اشاره کرد و گفت : "چرا ما باید تنها زمانی به ملاقات دکتر برویم که ناخوش احوال هستیم؟"

simband-763x420-2

سامسونگ با تکیه بر ایده های خود و با استفاده از استراتژی ها و نوآوری ها در حال ایجاد یک موج جدید در ساخت سنسورهای سلامتی است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به جزئیات بیشتری از این پلتفرم جدید بپردازیم.

آقای یانگ سان در مراسم امشب گفت: "این یکی از بزرگترین فرصت های نسل ما است تا بتوانیم سلامت فیزیکی خود را از طریق فناوری های جدید، بهتر از هر پزشکی درک کنیم." سامسونگ اخیرا اقدام به عرضه دستگاه های پوشیدنی جدید مانند گلکسی گیر و گیر ۲ و گیر ۲ نئو و گیر فیت کرده. او در همین راستا او گفت: "به نظر شما این دستگاه ها فقط برای ارسال پیغام و استفاده از اینترنت است؟ هدف ما این است که روزی برسد که شما سنسورهایی در اختیار داشته باشید که از شما بیشتر در رابطه با بدنتان بدانند."

simband-3

آقای یانگ در رابطه با فناوری زیر نظر گرفتن سلامت اعضای بدن گفت که سامسونگ به تنهایی قادر به پیمودن این مسیر سخت نیست. مسائلی که سامسونگ در حال حاضر در این رابطه با آنها روبرو است، در این رئوس قابل اشاره هستند:

  • سنسورها
  • دقت
  • درون بینی
  • مصرف انرژی
  • حریم خصوصی و امنیت

هیچ وقت استفاده از یک دستگاه پوشیدنی که در میانه روز شما را به دلیل کمبود انرژی تنها بگذارد، مورد قبول کسی نخواهد بود. همچنین دستگاهی که زیر پوست شما برود هم مطمئنا مورد استقبال کسی قرار نخواهد گرفت. بلکه آن نوعی از گجت های پوشیدنی مقبول می افتد که به سادگی، به شما دیتای مورد نظرتان را بدهد و همچنین از صحت آنها و حفظ آن اطلاعات مطمئن باشید. سنسورهایی که نیازی نباشد به داخل بدن شما نفوذ کنند ولی از سلامت اعضای داخلی شما با خبر باشد.

simband-4

برای توسعه دستگاهی با این مشخصات سامسونگ پلتفرم سنسور Simband را معرفی کرده. اشتباه نکنید، هنوز دستگاه نهایی در کار نیست بلکه این صرفا یک پلتفرم است و برای توسعه دستگاه های آینده طراحی شده. سیمبند از نسل جدیدی از شارژر با نام Shuttle Battery برخوردار است. دیگر نیازی به خارج کردن ساعت هوشمند از دست برای شارژ کردن نیست. تنها کافی است شارژر را به طور کامل پر کرده و آن را به ساعت متصل کنید تا شارژ شود.

simband-5

سیمبند از دو بخش تشکیل شده؛ ماژول سنسور مرجع و صفحه نمایش. این دستگاه از طراحی مکانیکی باز بهره می برد که شامل نرم افزار و سخت افزار باز است. ماژول دستگاه به دلیل نوع طراحی آن با دیگر سنسورهای سامسونگ و تعدادی از شرکای سامسونگ سازگار است. در حال حاضر قابلیت های این سنسور دریافت ضربان قلب، تغییرات ضربان قلب و درجه حرارت بدن است.

simband-6

همانطور که گفتیم این محصول هنوز نهایی نبوده و شرکای سامسونگ در حال تحقیق و فعالیت روی این موضوع هستند. به نظر می رسد سلامتی هم مانند بسیاری مسائل دیگر هم دیجیتالیزه خواهد شد.

تصور شما از آینده این صنعت چیست؟

ویجیاتو

نظرات ۲۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato