اپل تایید کرد: خرید بیتس میوزیک و بیتس الکترونیکس در معامله ای ۳ میلیارد دلاری

اپل تایید کرد: خرید بیتس میوزیک و بیتس الکترونیکس در معامله ای ۳ میلیارد دلاری

اپل ساعاتی قبل رسما در وبسایت خود تایید کرد که با خرید سرویس استریم موسیقی بیتس میوزیک، و نیز بیتس الکترونیکس که سازنده هدفون ها، اسپیکرها و نرم افزار صوتی محبوب بیتس است موافقت کرده و به عنوان بخشی از این معامله، موسسین بیتس، جیمی آیووین و دکتر.دری به اپل خواهند پیوست. اپل خرید این دو شرکت را با مبلغ ۳ میلیارد دلار که شامل ۲.۶ میلیارد دلار نقد و ۴۰۰ میلیون دلار سهام است، انجام می دهد.

تیم کوک در این باره می گوید: "موسیقی بخشی مهم از زندگی ما است و محلی مخصوص در قلب مان به خود اختصاص می دهد. به همین خاطر است که در آن سرمایه گذاری می کنیم و این تیم های فوق العاده را به هم پیوند می دهیم تا به خلق محصولات و سرویس های موسیقایی عالی در دنیا ادامه دهند."

در این بیانیه از تاریخچه همکاری جیمی آیووین با اپل و جذب هنرمندان موفق به آیتونز استور که آن را به خرده فروشی شماره یک موسیقی در دنیا تبدیل کرده. ادی کیو، از نواب رییس اپل و مسئول بخش نرم افزار و سرویس های اینترنتی می گوید: "موسیقی بخشی بسیار مهم از دی.ان.ای اپل بوده و خواهد بود. اضافه شدن بیتس به ما باعث بهتر شدن مجموعه موسیقی مان می شود، از استریم رایگان با آیتونز رادیو گرفته تا اشتراک موسیقی در رده جهانی با بیتس، و البته خرید موسیقی از آیتونز استور برای کاربرانی که سال ها است آن را دوست دارند."

جیمی آیووین نیز در رابطه با این معامله می گوید: "همیشه از عمق قلب می دانستم که بیتس به اپل تعلق دارد. ایده اصلی موقع تاسیس شرکت، از توانایی بی رقیب اپل در تلفیق فرهنگ و تکنولوژی الهام گرفته شده بود. تعهد عمیق اپل به عاشقان موسیقی، هنرمندان، ترانه رسایان و صنعت موسیقی بسیار خاص است."

عکس توییت شده توسط تیم کوک: “خندان در کنار جیمی، دری، و کیو. هیجان زده به خاطر اضافه شدن تیم بیتس به اپل. همه اش به خاطر موسیقی است.”

اپل به رشد بیتس تنها ظرف ۵ سال و رسیدن آن به جایگاهی اشاره می کند که آن را برند شماره یک در عرضه موسیقی و ورزش، و پیشتاز بازار هدفون های با کیفیت کرده. هنرمندان مختلف مانند لیدی گاگا هدفون های اختصاصی خود را با این برند معرفی کرده اند و یا افرادی مثل الکساندر ونگ در ساخت سری های محدود مشارکت جسته اند، و حتی ورزشکارانی مثل لبرون جیمز، سرنا ویلیامز و نیمار در فرآیند روزانه ورزشی شان آن را مورد استفاده قرار می دهند.

اپل انتظار دارد این تصاحب بزرگ تا فصل چهارم سال مالی ۲۰۱۴ به اتمام برسد. برند بیتس همچنان به طور مجزا وجود خواهد داشت و حتی سرویس های خود را برای اندروید و ویندوز فون قطع نخواهد کرد اما مدیریت بیتس میوزیک و بیتس الکترونیکس به طور مجزا با ادی کیو و فیل شیلر از اپل خواهد بود.

نظرات ۲۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato