خداحافظ اندروید؛ Galaxy Gear اکنون با سیستم عامل تایزن کار می کند

خداحافظ اندروید؛ Galaxy Gear اکنون با سیستم عامل تایزن کار می کند

Galaxy Gear نام اولین ساعت هوشمند سامسونگ بود که به نوعی جدی ترین حضور این شرکت در بازار ابزارهای پوشیدنی نیز به شمار می رفت. این ساعت به صورت پیش فرض با سیستم عامل اندروید به بازار آمد، اما اکنون به نظر می رسد کاربران آن باید با نرم افزار گوگل خداحافظی کنند و در های ساعتشان را بر روی تایزن بگشایند.

سامسونگ طی آپدیتی اندروید را از روی این سری از محصولات خود کنار گذاشت و سیستم عامل خود موسوم به تایزن را جایگزین نمود. طبق اعلام شرکت کره ای کاربران تغییرات چشمگیری از لحاظ ظاهری در این به روز رسانی مشاهده نخواهند کرد، اما در باطن عملکرد دستگاه بهبود یافته و عمر باتری نیز ارتقا پیدا کرده است. نسل اول Galaxy Gear اکنون به کاربر اجازه می دهد تا با ذخیره موسیقی بر روی آن، از ساعت خود به عنوان یک پخش کننده مستقل موسیقی استفاده نماید.

آیا اندروید بر روی موبایل های سامسونگ نیز به زودی جای خود را به تایزن می دهد؟

با توجه به فراگیری اندک نسل اول ساعت سامسونگ، این خبر شاید برای تعداد انگشت شماری از کاربران دارای اهمیت باشد، اما این ماجرا پیغام مخوف را در خود دارد. هنگامی که سامسونگ برای اولین بار خبر از ساخت سیستم عامل تایزن داد، بسیاری از کارشناسان پیش بینی کردند که این شرکت کره ای به زودی اندروید را کنار خواهد گذاشت و کلیه سود ناشی از موبایل هایش را روانه جیب خود خواهد کرد.

اکنون به نظر می رسد که سامسونگ گام های اولیه را در این راستا برداشته است. کنار گذاشتن یک سیستم عامل در قالب یک آپدیت، اقدام عجیبی است که می تواند نمایی باشد از آینده ای نه چندان دور برای موبایل های ساخت کره.

ویجیاتو

نظرات ۲۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato