ویندوز فون در آینده قابلیت جالبی خواهد داشت که اندروید و iOS فاقد آن هستند!

ویندوز فون در آینده قابلیت جالبی خواهد داشت که اندروید و iOS فاقد آن هستند!

مایکروسافت با عرضه ویندوز فون به مرکز توجهات بازگشته و روز به روز هم نسبت به قبل وضعیت بهتری دارد. امروز خبرنگار ورج "تیم وارن" خبر تازه ای از مایکروسافت منتشر کرد که گویا این شرکت در حال یکپارچه سازی نرم افزار تشخیص حرکت کینکت با ویندوز فون است.

البته این خبر هنوز تایید نشده ولی در صورت حقیقت داشتن، ما یک جهش بسیار بزرگ در صنعت تلفن های هوشمند خواهیم داشت. چرا که تجربه کینکت و کنسول اکس باکس هم در نوع خود انقلابی محسوب می شد. طبق آنچه که وارن ادعا می کند، این قابلیت ۳D Touch یا Real Motion نام دارد.

گویا تکنولوژی لمس سه بعدی به شما امکان پاسخ دادن به تماس وارده را تنها با قرار دادن دستگاه در کنار گوش می دهد و یا اسپیکرها را با قرار دادن تلفن به روی میز در هنگام تماس فعال می کند. همچنین این امکان وجود خواهد داشت که تماس را با قرار دادن تلفن در جیب خود قطع کنید و بسیاری قابلیت های دیگر.

هدف مایکروسافت از این تکنولوژی این است که دکمه های فیزیکی بر روی بدنه دستگاه را تا حد امکان حذف کند.به طور مثال کاربر نیازی به فشردن دکمه پاور نداشته باشد و دستگاه با حرکات سه بعدی، قصد او را درک کند.

وارن می گوید مایکروسافت قصد دارد اولین نسخه ویندوز فون با قابلیت های کینکت را در محصولی با اسم رمز نوکیا مکلارن که در اصل جانشین لومیا ۱۰۲۰ خواهد بود، عرضه کند. اما به هر حال باید منتظر ماند تا مایکروسافت چه برنامه ای برای این ویژگی جذاب دارد و در عمل ما شاهد چه قابلیت هایی خواهیم بود.

نظرات ۳۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato