اپل یک آژانس تبلیغاتی ۱۰۰۰ نفری در درون خود می سازد

اپل یک آژانس تبلیغاتی ۱۰۰۰ نفری در درون خود می سازد

اپل سال ها است که تبلیغات خود را با همکاری شرکت TBWA می سازد و در ۲ دهه اخیر کمپین های تبلیغاتی و غیر تبلیغاتی فوق العاده ای از دل این همکاری بیرون آمده که از جمله آنها می شود به Think Different اشاره کرد.

اما در دادگاه اخیر اپل و سامسونگ و از دل ایمیل هایی که وکلای شرکت کره ای رو کردند، کاشف به عمل آمد که رییس بازاریابی جهانی اپل، فیل شیلر، به هیچ وجه از وضعیت آگهی های بازرگانی شرکتش راضی نیست، آژانس TBWA را با ایمیل های طوفانی به باد نقد گرفته و گروه شان را فاقد نوآوری لازم برای ماندن در کورس مبارزه با سامسونگ دانسته.

وقتی فیل شیلر باشی و صاحب قدرت چشمگیر در شرکت اپل که روی کوهی از پول نشسته، هیچ مشکلی نیست که آسان نشود. نتیجه اینکه: "چرا خودمان یک آژانس تبلیغاتی نسازیم؟"

آن طور که در خبرها منتشر شده، در نقشه راه سران کوپرتینو تاسیس یک آژانس تبلیغاتی ۱۰۰۰ نفری آمده تا دیگر بحران های تبلیغاتی به وجود نیاید. گفته می شود که نخبه های دنیای تبلیغات جذب این گروه شده اند و مجموعه ۱۰۰۰ نفری اپل آماده -یا در حال- کار است.

البته برای اینکه بر این گروه برگزیده تنبلی حادث نشود و اپل دوباره مورد تمسخر سامسونگ قرار نگیرد، همچنان طرح های پیشنهادی آژانس های مستقل نیز پذیرفته و بررسی خواهد شد. سامسونگ بدجوری به پرستیژ اپل حوزه تبلیغات ضربه زده و از هر نظر که نگاه کنیم، در این سال ها برنده حوزه تبلیغات بوده.

در اصل، اگر بخواهیم دقیق تر به قضیه نگاه کنیم، اپل در این زمینه از سامسونگ تقلید کرده! چون سامسونگ سال های سال است که شاخه ای برای ارائه خدمات تبلیغاتی به شرکت های مختلف دارد و خودش هم از نخبه های آن استفاده می کند. شاید بهتر بود اپل بخش تبلیغاتش را هم برون سپاری می کرد و به سامسونگ می سپرد!

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato