جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

طرح های مفهومی کشتی بین ستاره ای ناسا برای سفر به دنیاهای تازه

ناسا در سال ۲۰۱۲ اعلام کرد که قصد ساخت یک پیشرانه در هم تنیده را دارد که می تواند سریع تر از نور حرکت کند. ۲ سال از آن زمان گذشته و این سازمان هنوز چنین سفینه ای نساخته ولی به لطف هنرمند طراح، مارک رادمیکر، حالا می دانیم که در صورت ساخته شدن، آن سفینه چه ظاهری خواهد داشت. نتیجه کار او IXS Enterprise نام گرفته و شباهت هایی با سفینه تخیلی فیلم پیشتازان فضا و شاتل فضایی ناسا دارد.

رادمیکر در کنار دکتر هرولد وایت از ناسا به طراحی این ایده های مفهومی پرداخته. وایت و تیمش امیدوارند که سفر با سرعت مافوق نور را توسط پیشرانه های الکیوبیر میسر کنند. این پیشرانه ها که نام فیزیکدان مشهور میگل الکیوبیر را یدک می کشند، روی کاغذ قادر به خم کردن فضا-زمان هستند. با انبساط فضای جلوی سفینه و انقباض فضای پشت آن، IXS Enterprise می تواند مسافت ۴.۳ سال نوری تا مجموعه ستاره ای آلفا را در ۲ هفته طی کند.

آقای رادمیکر می گوید تحت تاثیر طراحی سفیه انترپرایز پیشتازان فضا توسط مت جفریز قرار داشته ولی بر خلاف آن، سفینه جدید را در داخل دو حلقه عظیم معلق کرده. به این شکل امکان ذخیره مقادیر زیادی آذوقه و جا دادن امکانات در بخش های الحاقی به سفینه اصلی میسر شده.

تا زمانی که ناسا بتواند سفینه مافوق نورش را بسازد (البته اگر بتواند) ما می توانیم با این طرح های مفهومی سرگرم باشیم. چند تصویر زیبای دیگر از این مجموعه را در ادامه مطلب مشاهده کنید.

 

سفینه Alcubierre روی کاغذ قادر است به سرعت های بالا برسد ولی تا نزدیک ترین همسایه ما همچنان ۲ هفته راه است. هر وسیله "سریع تر از نور" باید آنقدر بزرگ باشد که فضای کافی برای خدمه و آذوقه و امکانات مورد نیاز برای زنده ماند در فضای بیرون منظومه شمسی را داشته باشد.

سفینه Alcubierre روی کاغذ قادر است به سرعت های بالا برسد ولی تا نزدیک ترین مجموعه ستاره ای مجاور ما همچنان ۲ هفته راه است. هر وسیله "سریع تر از نور" باید آنقدر بزرگ باشد که فضای کافی برای خدمه و آذوقه و امکانات مورد نیاز برای زنده ماند در فضای بیرون منظومه شمسی را داشته باشد.

تصاویر آقای رادمیکر مربوط به زمان ساخت سفینه هستند. دیزاین آن ماژولار است و فضای کافی برای ۴ استوانه محافظ در پیرامون را دارا است که محل زندگی و ذخیره آذوقه است.

این طرح آقای رادمیکر مربوط به زمان ساخت سفینه است. دیزاین ماژولار سفینه امکان اسمبل آن در فضا را می دهد و نیز جای کافی برای ۴ استوانه محافظ در پیرامون را هم دارا است که محل زندگی و ذخیره آذوقه است.

اسپانسر های این طرح انتظار دارند که صنعت سفینه های تجاری-مسافرتی به رشد خود ادامه دهد.

اسپانسر های این طرح انتظار دارند که صنعت سفینه های تجاری-مسافرتی به رشد خود ادامه دهد. لوگوی یکی از شرکت های سری فیلم های بیگانه هم آن پایین گوشه سمت چپ هست.

بدنه سفیه IXS Enterprise در داخل دو حلقه بزرگ معلق است. تصمیم به داشتن چنین دیزاینی به آن معنا است که سفینه می تواند به صورت امن داخل حباب تولید شده توسط پیشرانه الکیوبیر (Alcubierre) قرار بگیرد. همه ضمیمه های بیرون سفینه نیز تحت تاثیر خمیدگی فضا-زمان قرار خواهند گرفت.

سفینه IXS Enterprise در داخل دو حلقه بزرگ معلق است. تصمیم به داشتن چنین دیزاینی به آن معنا است که سفینه می تواند به صورت امن داخل حباب تولید شده توسط پیشرانه الکیوبیر (Alcubierre) قرار بگیرد. همه ضمیمه های بیرون سفینه نیز تحت تاثیر خمیدگی فضا-زمان قرار خواهند گرفت.

طرح مفهومی یک سفینه با ساختار تار و پودی که در حال حاضر توسعه آن بیشتر شبیه تخیل است ولی در عین حال تصاویر طراحی شده توسط رادمیکر عناصر واقعی را با پیشنهادهایی از دنیای علمی-تخیلی بازطراحی کرده. گویا این پنل های کناری سفینه انترپرایز از ایستگاه فضایی بین المللی قرض گرفته شده اند.

طرح مفهومی سفینه با ساختار در هم تنیده، در حال حاضر توسعه آن بیشتر شبیه تخیل است ولی در عین حال تصاویر طراحی شده توسط رادمیکر عناصر واقعی را با پیشنهادهایی از دنیای علمی-تخیلی بازطراحی کرده اند. این طور به نظر می رسد که این پنل های کناری سفینه انترپرایز از ایستگاه فضایی بین المللی قرض گرفته شده اند.

منبع:
theverge
برچسب ها

مطالب مرتبط

پیش بینی آینده تا چه حد می تواند دقیق باشد؛ بررسی نقاشی های ۱۰۰ سال قبل در مورد هم اکنون

انسان ها همیشه دوست دارند در مورد اتفاقاتی که در آینده خواهد افتاد پیش بینی کنند. اما این پیش بینی ها تا چه حد درست است؟ هیچ کس نمی داند. شاید امروزه با بررسی علمی و دقیق شواهد موجود بتوان پیش بینی های دقیقی از آینده داشت، مثل این پیش بینی اتفاق هایی که در سال ۲۰۲۵ اتفاق... ادامه مطلب

سامسونگ و پتنت یک ساعت هوشمند که با حرکات دست کار می کند

صفحات لمسی ساعت های هوشمند به خاطر ابعاد ذاتی این دستگاه ها، خیلی کوچک هستند؛ فقط آنقدری که بشود روی شان سوایپ و تپ کرد. اما چیزهای زیادی هست که می شود زیر یک تکه شیشه قرار داد. سامسونگ می خواهد به سبک خود این مشکل را چاره یابی و حل کند تا کارهای بیشتری... ادامه مطلب

RoomAlive هر اتاقی را تبدیل به یک بازی اکس باکس می کند

زمانی که مایکروسافت اولین بار از پروژه IllumiRoom در نمایش CES سال گذشته پرده برداشت، توجه زیادی را به سوی نسل بعدی اکس باکس جلب کرد. آن زمان ویدیویی منتشر شد که یک سیستم پروژکتور به اکس باکس متصل بود و حاشیه های بازی که در قالب تلویزیون نمی گنجید، به وسیله آن دستگاه در... ادامه مطلب

یادگیری ماشینی تجربه ی کاربری موبایل ها را دگرگون خواهد کرد

همین الان هم ماشین ها در تحلیل و بررسی خیلی از مسائل از ما جلوتر اند. این روزها در بسیاری از محافل علم و تکنولوژی از یادگیری ماشینی به عنوان موجی که ما را با جهشی بزرگ به آینده خواهد برد یاد می کنند. اما آیا قرار است به سمت طلوع عصر جدیدی از زندگی انسان... ادامه مطلب

اردکی غول پیکر با پنل های خورشیدی؛ نمادی جذاب برای شهری پاک

این اردک غول پیکر که با پنل های خورشیدی پوشانده شده است طرحی مفهومی است که با هدف تولید انرژی پاک طراحی شده است. طرحی که ممکن است روزی در آینده واقعیت پیدا کند.این اردک نتیجه طراحی چهار طراح و هنرمند بریتانیایی است و به عنوان نمادی برای پایتخت دانمارک در رسیدن به هدف نخستین... ادامه مطلب

اشکال غذا در آینده؛ چگونگی تامین غذای میلیون ها نفر جمعیت افزوده شده تا ۵۰ سال بعد

اگر نمی دانید تصویر بالا چیست، باید بگوییم شام تان است! البته نگران نباشید، پلاستیک یا اسباب بازی نیست، واقعا غذاست، اما در ۵۰ سال آینده.این اجسام رنگی عجیب، غذا هستند. یک چیز هایی مثل سویلنت (یک نوع نوشیدنی مصنوعی حاوی همه مواد مورد نیاز بدن که در این سایت به فروش می رسد) اما رنگارنگ تر. هم اکنون دانشمندان... ادامه مطلب

نظرات ۲۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x