جریمه ۲ میلیون دلاری سامسونگ و وکلا به خاطر افشای قرارداد پتنتی اپل-نوکیا

جریمه ۲ میلیون دلاری سامسونگ و وکلا به خاطر افشای قرارداد پتنتی اپل-نوکیا

سامسونگ و وکلای آن در پرونده جنگ پتنت ها با اپل، یک جا پای شان را خطا گذاشته اند و برای همین هم مبلغ ۲ میلیون دلار ناقابل جریمه شده اند. شرکت وکالت کویین ایمانوئل و سامسونگ باید این جریمه را به خاطر نقض محرمانگی مسائل مطروحه در دادگاه بپردازند.

اسنادی که این بنگاه وکالت و سامسونگ لو داده اند مربوط به توافقات پتنتی اپل و نوکیا می شود و روی آنها عبارت "تنها برای مشاهده توسط وکلا" درج شده بوده و به همین دلیل قابل افشا برای مدیران سامسونگ نبوده... البته اگر اخلاق حرفه ای رعایت می شد.

ماجرا کجا لو رفت؟ کمی بعد از دادگاه یکی از مدیران سامسونگ در مذاکره خود با نوکیا، جملاتی که عینا مشابه توافق شرکت فنلاندی با اپل بود را به کار برد و این باعث رو شدن دست سامسونگ و وکلا شد و کار را به دادگاه و جریمه کشاند.

سامسونگ است دیگر. گاهی دلش می خواهد در تجارت و رقابت از ترفندهای زشت استفاده ببرد که حتما در روایت نبرد بزرگ اپل و سامسونگ با آنها آشنایی کافی یافته اید. البته سایر شرکت ها مثل اپل هم چندان پاک نیستند و بابت پرونده های دستکاری قیمت کتاب های دیجیتال و تثبیت حقوق کارمندان، چند صد میلیون دلاری از جیب شان رفته.

نظرات ۴۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato