مایکروسافت تولید سرفس مینی را متوقف کرد

از زمان معرفی سرفس پرو ۳ وجود یا عدم وجود نسخه کوچک تر این محصول مایکروسافت، با نام سرفس مینی، سوژه خبرگزاری های دنیا بوده. این بار به گفته منابعی از سازندگان چینی طرف قرارداد، مایکروسافت تولید سرفس مینی را متوقف کرد. این کار در حالی انجام شد که شرکت آماده تولید انبوه آن بود. گفته شده که تمام کارها شامل تست محصول و پرداخت کامل هزینه های تولید انجام شده بود. اما افسوس که گویا تولید برنامه ریزی شده این محصول در ماه مه هرگز آغاز نشده.

سرفس مینی دارای یک صفحه نمایش ۷.۵ تا ۸ اینچ، پردازنده ARM بوده و قرار بود که با ویندوز آر تی ۸.۱ عرضه شود.

این گزارش نشان از عدم اعتماد مایکروسافت به بازار تبلت های کوچک دارد و همچنین، گویا سرفس مینی در حال حاضر ویژگی یا امکانات منحصر بفردی ندارد و قادر به رقابت با دیگر محصولات این بازار نیست و به همین دلیل در تولید آن تجدید نظر کرده. پیش از این هم خبری منتشر شده بود که استفان الوپ از تولید سرفس مینی به همین دلایل جلوگیری کرد. گویا مایکروسافت فعلا قصد دارد تا عرضه آفیس تمام لمسی صبر کند و بعد از آن به عرضه سرفس مینی فکر کند.

اگرچه خبر لغو تولید این محصول در آخرین لحظات خیلی جالب نیست، ولی بسیار بعید است که مایکروسافت به کل این پروژه را کنسل کرده باشد. به هر حال تمام هزینه ها پرداخت شده بود و همه چی آماده آغاز تولید انبوه بود و شروع مجدد تولید با یک تماس به چین حل می شود. شاید مایکروسافت قصد دارد تا زمان مناسب صبر کند. شاید هم نه و ما باید به کل با حضور سرفس مینی خداحافظی کنیم.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟