ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

به حرکت درآوردن ربات ها با استفاده از ماهیچه انسان

وقتی که بحث از ربات ها به میان می آید، همه ما اجسامی آهنین و غول آسا را متصور می شویم؛ اما به تازگی دانشمندان دانشگاه illinois موفق شده اند به تکنیکی دست پیدا کنند ...

وقتی که بحث از ربات ها به میان می آید، همه ما اجسامی آهنین و غول آسا را متصور می شویم؛ اما به تازگی دانشمندان دانشگاه illinois موفق شده اند به تکنیکی دست پیدا کنند که این باور را به کل تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند آینده ای متفاوت برای ربات ها را رقم زند.

محققین این دانشگاه رباتی بسیار کوچک ساخته اند که ابعادی بالغ بر یک سانتی متر دارد و برای حرکت از عضلات انسان استفاده می کند. البته پیش از این نیز گروه علمی دانشگاه illinois موفق شده بودند با استفاده از عضلات قلب رباتی را به حرکت در آورند.

پیشرفتی که در این میان حاصل شده این است که بر خلاف عضلات قلب که مدام در حال انقباض هستند، سلول های شبیه سازی شده جدید از جنس ماهیچه هایی هستند که بر روی استخوان های انسان قرار دارند؛ و این موضوع به دانشمندان اجازه می دهد تا ربات را آنگونه که دوست دارند کنترل نمایند.

به نظر شما این پیشرفت علمی می تواند نسل جدیدی از ربات ها را با خود در پی داشته باشد؟ ویدیو حرکت این ربات را می توانید در ادامه مشاهده کنید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Muscle-Powered Bio-Bots- Soft biological machines take a step forward.mp4"]

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • ali
  ali | ۱۳ تیر ۱۳۹۳

  اقا الان اینا دردشون چیه ؟ از یه طرف تحقیق میکنن برای جایگذینی ماهیچه انسانی با ماهیچه روباتیک... (مثل سایبرگ ها) از این طرف دارن تحقیق میکنن واسه جایگدینی ماهیچه انسان به جای روبات ها ؟

 • دستمال کاغذی
  دستمال کاغذی | ۱۲ تیر ۱۳۹۳

  وقتی دو همکار بعد از چند سال ؛ همدیگه رو آنفالو کنن ، چه چیزیو می رسونه ؟

 • AZ
  AZ | ۱۲ تیر ۱۳۹۳

  میتونستن خیلی راحت طوری بسازنش که اتلاف نداشته باشه!این ک راه نمیره!یه طرفش باید اصطکاکش بیشتر باشه!

مطالب پیشنهادی