کامیون نیمه خودکار مرسدس بنز به رانندگان در حین حرکت اجازه استراحت می دهد

اگر در یک سفر طولانی و در طول یک جاده تمام نشدنی رانندگی کرده باشید به یقین می دانید که در چنین وضعی رانندگی کردن تا چه حد می تواند خسته کننده باشد و این مسئله مسلماً برای رانندگان ماشین های سنگین که هر روز خود را به این کار می پردازند به مراتب سخت تر و دشوارتر خواهد بود. اما مرسدس بنز ممکن است به زودی برای این دسته از رانندگان این فرصت را فراهم کند تا در طول مسیر از زمان خود استفاده ی بهتری ببرند.

2-w600

این کمپانی اخیراً کامیون جدیدی با عنوان Future Truck 2025 یا کامیون آینده ۲۰۲۵ را به عموم معرفی کرده است، کانسپتی از یک خودروی نیمه مستقل که کنترل امور را در طول جاده به عهده می گیرد. ترکیبی از رادار و دروبین های استریو این کامیون را در مسیر صحیح به همراه سرعت مناسب نگاه می دارند و برای راننده این فرصت را فراهم می آورد تا با خانواده خود تماس برقرار کرده یا به امور شخصی دیگری بپردازد. حتی این کامیون قادر است با در صورت لزوم با سایر خودرها ارتباط گرفته و از آنها در مورد ترافیک های پیش رو و مشکلات احتمالی پیش آمده در مسیر اطلاعات کسب نماید.

همانطوری که از نام این مدل بر می آید مرسدس بنز قصد ندارد حداقل زودتر از یک دهه ی آینده آن را وارد خط تولید خود نماید، ولی به نظر می رسد آنچه مرسدس بنز به عموم معرفی کرده هدفی دست یافتنی باشد و برخی از تکنولوژی های به کار رفته در کامیون مذکور در حال حاضر کلاس S سدان ۲۰۱۴ این کمپانی به کار گرفته شده و روانه بازار گردیده است.

کامیون آینده ی مرسدس بنز را نمی توان به اندازه خودرهای خودران و کاملاً مستقل گوگل جاه طلبانه دانست اما به نظر می رسد این کامیون نیز قادر است زندگی را برای انسان ها آسان تر نموده و رانندگان را از خیره شدن به جاده در تمام روز رهایی دهد.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Mercedes-Benz Future Truck 2025 - World Premiere.mp4"]

ویجیاتو

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟