وجود فبلت ها در حال ضربه به فروش تبلت های کوچک مانند آیپد مینی است

بنا به تحقیقات موسسه تحقیقات بازاری NPD DisplaySearch، فروش تبلت های سایز کوچک به دلیل وجود فبلت ها بسیار پایین آمده است.

به گفته این موسسه، برای اولین بار در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۴ محموله های جهانی اینگونه تبلت ها نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است. هرچند که این شرکت پژوهشی هیچ اعداد و رقمی را در این رابطه منتشر نکرده است.

تحلیلگر ان پی دی دیسپلی سرچ، هیساکازو توری می گوید: "رقابت بین تلفن های هوشمند با صفحه نمایش ۵.۵ اینچی به بالا و تبلت های ۷ الی ۷.۹ اینچ در نهایت منجر به کاهش تقاضای تبلت ها تا سال ۲۰۱۸ خواهد شد. سهم واحد برای تبلت های ۷ تا ۷.۹ اینچی در سال 2013 در بالاترین حالت ممکن ۵۸ درصد بود، در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۴ و سالهای آتی کاهش خواهد یافت."

این موسسه از هیچ تبلت خاصی نام نبرد ولی تبلت های ۷ تا ۷.۹ اینچی بازار، در حال حاضر آیپد مینی اپل، نکسوس ۷ گوگل و کیندل فایر HDX 7 شرکت آمازون هستند.

اپل (با توجه به شایعات) در حال تدارک ورود به بازار فبلت های 5.5 اینچی است. سامسونگ هم که حضور خوبی در این عرصه دارد و فبلت هایی مانند گلکسی مگا 6.3 اینچی و گلکسی نوت 5.7 اینچی عرضه کرده.

دیسپلی سرچ می گوید: "مادامی که بازار تبلت های کوچک رو به زوال می روند، سازندگان تبلت ها به سایز های بزرگتر روی خواهند آورد. تا سال ۲۰۱۸ فروش تبلت های 8 الی 10.9 اینچی از 7 اینچی ها سبقت خواهد گرفت."

و در انتها محقق این موسسه سهم بازار تبلت های بزرگتر از ۱۱ اینچ را در سال ۲۰۱۸ فقط ۱۰ درصد اعلام کرد.

پیشبینی شما از این روند چیست؟ آیا در آینده محصولی با عنوان تبلت 7 اینچی تولید خواهد شد؟ یا اینکه قربانی فراگیر شدن فبلت ها می شوند؟

ویجیاتو

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟