نامه مدیر عامل مایکروسافت به کارمندانش: خود را برای آینده ای پر چالش آماده کنید

نامه مدیر عامل مایکروسافت به کارمندانش: خود را برای آینده ای پر چالش آماده کنید

ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، امروز به مناسبت شروع سال مالی جدید این شرکت، نامه ای را برای تمام کارمندانش ارسال کرد.

این نامه نکات بسیاری را در خود داشت و دیدگاه های نادلا را از آینده به تصویر می کشید. گویا در سالی که مایکروسافت و کارمندانش در پیش دارند، تغییرات بسیاری قرار است از راه برسد و به نوعی هسته شرکت دستخوش تحول گردد.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید تا چکیده ای از این نامه طولانی را به شما ارائه دهیم.

nadella-205-w600

نادلا استراتژی استیو بالمر مبنی بر متمرکز شدن بر روی دستگاه های مختلف و سرویس هایشان را مفید ارزیابی کرده، اما معتقد است که اکنون زمان آماده شدن برای استراتژی منحصر به فرد تری فرا رسیده. مدیر عامل مایکروسافت آینده شرکتش را در موبایل و سرویس های ابری می بیند و می گوید:

«ما ثمربخشی را دوباره اختراع می کنیم تا هر فرد و هر سازمانی که بر روی کره زمین وجود دارد را به سمت کار بهتر و موفقیت های بیشتر سوق دهیم.»

هر چند به نظر می رسد نادلا اعتقاد چندانی به ساخت دستگاه از سمت مایکروسافت ندارد، اما حرف های او نشان می دهد که محصولاتی مثل اکس باکس و سرفس فعلا قرار نیست تا تحت تاثیر تفکرات این مرد هندی قرار بگیرند.

«ما بسیار خوش شانس هستیم که محصولی همچون اکس باکس را در خانواده خود داریم و قطعا با نوآوری های بیشتر در آینده، از این فرصت نهایت استفاده را خواهیم برد و تلاش خواهیم کرد تا کاربران بیشتری را به جمع اکس باکس دوستان اضافه کنیم.»

نادلا همچنین در نامه خود اشاره می کند که قصد دارد تا تیم های محصولات مختلف مایکروسافت و فرآیند مهندسی در این شرکت را بر اساس مواردی همچون «اهمیت به مشتری، اداره مبتنی بر اطلاعات، تمرکز بر کیفیت و اهمیت به سرعت» تغییر دهد و ساختاری جدید را بر شرکت متبوعش حاکم نماید.

برای اجرای ساختار اشاره شده در بالا، نادلا برنامه ریزی کرده تا فرآیند های اضافی را حذف نماید و کارمندان کمتری را درگیر تصمیم گیری در کار کند. بخشی دیگر از این برنامه، سرمایه گذاری بر روی جمع آوری اطلاعات و به کار بردن آن ها در گروه های مهندسی است.

مدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا microsoft ceo بیل گیتس استیو بالمر bill gates

با توجه به اینکه در طول سالیان گذشته گوگل با سرعت خیره کننده ای محصولات نرم افزاری مختلفی را به بازار عرضه کرده، شرکت های بسیاری همچون مایکروسافت مقهور غول دنیای جستجو و مهندسانش گشته اند. بر همین اساس نادلا امیدوار است تا با اعمال تغییرات اشاره شده، چابکی را بار دیگر به مایکروسافت برگرداند.

نادلا در نامه خود آینده را برای کارمندانش پر چالش توصیف می کند و می گوید: «کاری که ما پیش رو داریم برجسته تر و جاه طلبانه تر از هر فعالیت دیگری است که تا کنون انجام داده ایم». او در ادامه کارمندان را تشویق می کند تا به او در ایجاد فرهنگ سازمانی جدید کمک نمایند و بر همین اساس توضیح می دهد: «در راه اعمال تغییرات قرار نیست هیچ موردی را از روی میز کنار بگذاریم، تنها برخی از سنت ها را تغییر می دهیم و بعضی از الویت ها را جا به جا می نماییم»

مدیر عامل مایکروسافت در نهایت بار دیگر آینده را در نامه خود هدف قرار می دهد و سخنان خود را اینچنین به پایان می رساند: «ما در کنار هم می توانیم شرکت را از دوران گذارش عبور دهیم و از موقعیت های عالی پیش رو لذت ببریم».

شما در رابطه با فعالیت مایکروسافت در سال گذشته چه نظری دارید؟ و یا مهم تر از آن، آینده این شرکت را در رقابت با بزرگانی همچون گوگل، اپل و ... چگونه پیش بینی می کنید؟

نظرات ۲۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato