گوگل و سامسونگ بر سر سیستم عامل مورد علاقه خود نزاع می کنند

بنا به خبرهای رسیده گوگل و سامسونگ مجددا نزاع های خود را شروع کرده اند. اما این بار آتش دعواها از سیستم عامل ساعت های هوشمند برافروخته شده.

گویا مدیرعامل گوگل، لری پیج از اینکه سامسونگ تایزن را به عنوان سیستم عامل اصلی ساعت های هوشمند خود انتخاب کرده، به هیچ عنوان خوشحال نیست. چرا که سامسونگ برای پرورش این سیستم عامل زمان بیشتری می گذارد تا Android Wear و این نارضایتی را در یک جلسه خصوصی با نایب رئیس هیئت مدیره سامسونگ، جی وای لی، به آنها اعلام کرد. نماینده سامسونگ هم در جلسه گفت که این شرکت برنامه های بیشتری برای توسعه هرچه بیشتر تایزن و ساعت های هوشمند مبتنی بر این سیستم عامل دارد.

سال گذشته گفته می شد که سامسونگ در تلاش است تا تلفن های هوشمندی با سیستم عامل تایزن روانه بازار کند، تا به گوگل ثابت کند در چند سال گذشته در اصل سامسونگ دلیل موفقیت اندروید بوده. این شرکت کره ای امیدوار بود با معرفی تلفن های هوشمند مبتنی بر تایزن موفقیت سری کهکشانی را تکرار کند و همچنین، با تمرکز به روی تایزن وابستگی خود را به گوگل کاهش دهد.

گوگل هم از سامسونگ این درخواست را دارد که تولید اپلیکیشن ها و سیستم عامل شبیه به اندروید را متوقف کند و زمان بیشتری به سیستم عامل پوشیدنی گوگل، اندروید ور، اختصاص دهد. به خاطر داشته باشید که در حال حاضر سامسونگ سیستم عامل ساعت هوشمند اصلی خود، یعنی گلکسی گیر را از اندروید به تایزن تغییر داده است.

در عصبانی شدن گوگل از سامسونگ در استفاده از سیستم عامل تایزن نکته ای نهفته است که احتمالا شما هم به آن فکر کرده باشید: گوگل بیشتر از اینکه سامسونگ اندروید را لازم داشته باشد، به این شرکت کره ای متکی است. به نظر شما آیا واقعا موفقیت اندروید به واسطه سامسونگ بوده؟ آینده این دعوا چه خواهد شد؟

نظرات ۳۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟