تماشا کنید: وضعیت ماورای صرفه جویی و روشن ماندن یک هفته ای Galaxy S5 سامسونگ

سامسونگ از زمان معرفی گلکسی S5 همواره با هیجان بسیاری در مورد قابلیت Ultra Power Saving Mode سخن گفته. بر مبنای ادعای این کمپانی قابلیت یاد شده عمر باتری را به شکل شگفت انگیزی برای چندین روز افزایش می دهد، چیزی که باورش در دنیای امروزی تلفن های هوشمند تا حدی محال به نظر می رسد.

در همین راستا این کمپانی کره ای آزمایشی را طراحی کرده و در آن سعی را بر این گذاشته است تا تلفن هوشمند خود را در سفری از یک کناره ی ساحلی یا در اصطلاح Coast تا به کناره یی دیگر بدون حتی یکبار شارژ مجدد روشن نگاه دارد. این آزمایش را می توان یک آزمایش جدی و اساسی در نظر گرفت که البته S5 توانسته است از آن سربلند بیرون بیاید، موبایل یاد شده در طول این آزمایش ۷ روز روشن باقی مانده و در طول این بازه ی زمانی، ۸۶ پیغام متنی ارسال نموده، ۱۱۹ تصویر و ۴ دقیقه ویدئو را به ثبت رسانده و کمی بیشتر از ۱۶ دقیقه مکالمه را ترتیب داده است.

2

در وضعیت ماورای صرفه جویی یا همان Ultra Power Saving صفحه نمایش تلفن وارد وضعیت grayscale می شود (حالتی مشابه سیاه و سفید) و وای فای و بلوتوث نیز خاموش می گردند و در زمانی که نمایشگر خاموش است دسترسی به دیتا نیز قطع می شود. همچنین از دسترسی کاربر به تعداد زیادی از اپها جلوگیری می شود و تنها برخی از اپلیکیشن های پیغام رسان و مرورگر در دسترس باقی می مانند (البته کاربرانی که گوشی خود را روت کرده باشند در این وضعیت می توانند راه حل هایی برای دسترسی به اپلیکیشن های دیگر پیدا کنند).

سامسونگ ویدئویی را منتشر نموده که در آن سعی کرده است این آزمایش را به شکلی تبلیغاتی و کاربر پسند به نمایش در بیاورد؛ هر چند شواهدی در دست نیست که سامسونگ واقعیت را جلوه می دهد یا در حین آزمایش تقلب نیز کرده ولی با توجه به محدودیت هایی که Ultra Power Saving به کاربر تحمیل می کند ایجاد این حجم از صرفه جویی و روشن ماندن گوشی چندان نیز دور از ذهن نیست ، البته اگر شما گوشی S5 دارید می توانید این موضوع را آزمایش کرده و صحت امر را به اطلاع ما و سایر کاربران دیجیاتو برسانید.

در انتها از شما دعوت می کنیم به تماشای ویدئوی منتشر شده از جانب سامسونگ در رابطه با همین موضوع بنشینید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Galaxy S 5 -- One Charge Challenge_ Coast to Coast.mp4"]

نظرات ۳۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟