گوگل در حال تبدیل باجه های تلفن عمومی نیویورک به چترهای وای فای است

گوگل یکی از چند شرکتی است که قصد دارند باجه های تلفن عمومی واقع در نیویورک را تبدیل به چترهای وای فای کند.

بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که جلسه ای چند ماه پیش برای این پروژه تشکیل شد که اعضای آن را گوگل و شرکت های بزرگی از جمله سامسونگ، تایم وارنر کیبل، سیسکو و ورایزون تشکیل میدادند.

گوگل با ورود به صنعت اینترنت پر سرعت با پروژه هایی مثل فیبر گوگل و بالون وای فای قدرت بالایی در پشتیبانی اینترنت وایرلس پیدا کرده است. همچنین این شرکت اعلام کرد که در ماه جولای مبلغ ۶۰۰هزار دلار به شهرداری سانفرانسیسکو پرداخت کرده تا در چند پارک عمومی مراکز اینترنت وایرلس رایگان برقرار شود. علاوه بر این در چند نقطه از مانتن ویو هم اقدام به تاسیس چترهای وایرلس کرده است.

سرور ابری

حال این استراتژی رشد پیدا کرده و گوگل با همکاری شرکت های دیگر قصد دارند تمام باجه های تلفن عمومی شهر نیویورک را مجهز به اینترنت وای فای کنند تا مردم هرچه بیشتر بتوانند از خدمات و سرویس های گوگل استفاده کنند. البته فعلا گوگل این خبر را تایید نکرده.

آماده سازی این پروژه از سال ۲۰۱۲ آغاز شد و شهردار نیویورک، تصمیم گرفت بیش از ۷۳هزار باجه تلفن عمومی را تغییر کاربری بدهد. چرا که در ماه اکتبر سال جاری اکثر قراردادهای مربوط به پشتیبانی از خطوط این تلفن ها منقضی خواهد شد و عملا بلااستفاده خواهند شد. به همین دلیل باید یک راهکار جایگزین برای این باجه ها در نظر گرفته می شد که نهایتا به این نتیجه رسیدند که آنها را به چترهای وای فای تبدیل کنند. البته خدمات تلفن اورژانسی مثل تماس با پلیس و مراکز درمانی همچنان در این تلفن ها انجام خواهد شد.

امیدواریم ایده زیبای تبدیل باجه های بلا مصرف تلفن عمومی به مراکز اینترنت رایگان در ایران هم اجرایی شود. چرا که به جرات می توان گفت هم توانایی آن را داریم و هم نیازش احساس می شود.

ویجیاتو

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟