برق فروشگاه های Sainsbury’s تنها توسط ضایعات غذایی تامین می شود

برق فروشگاه های Sainsbury’s تنها توسط ضایعات غذایی تامین می شود

برق فروشگاه های Sainsbury’s تنها توسط ضایعات غذایی تامین می شود

شرکت بازیافتی Biffa به یکی از فروشگاه های Sainsbury’s در غرب میدلندز انگلستان کمک خواهد کرد تا از این پس برای تامین برق مصرفی اش از ضایعات غذایی خود فروشگاه استفاده کند. این دو شرکت روی تکنولوژی جدیدی کار می کنند که اجازه می دهد مکان های بزرگی همچون یک فروشگاه، بتوانند به تنهایی از مواد بی هوازی تغذیه الکتریسیته شوند.

در حال حاضر، فروشگاه های زنجیره ای Sainsbury’s بزرگترین کاربران و تولیدکنندگان سوخت زیستی در کشور انگلستان هستند و سالانه می توانند ۲۵۰۰ خانه را برق رسانی کنند. ضایعات غذایی از فروشگاه های سراسر کشور توسط کامیون به کارخانه های بیفا منتقل می شوند. در ابتدا گاز بایو متان تهیه می شود و با این سوخت، برق تولید می کنند؛ سپس با کابل های انتقال برق ۱.۵ کیلومتری تازه ساخته شده، به این فروشگاه ارسال می شوند.

مدیران این فروشگاه ها می گویند تمام زباله های معمولی فروشگاه یا بازیافت می شوند یا تبدیل به سوخت خواهند شد. ضایعات دیگر که غیر قابل استفاده هستند برای تغذیه حیوانات به کار گرفته می شوند. برای مثال موزهای زائد به پارک سافاری ارسال می شود تا میمون ها از آن تغذیه کنند.

پائول کرو از Sainsbury’s می گوید: "ما تقریبا هیچ زباله ای را در طبیعت رها نمی کنیم و همیشه دنبال استفاده دوباره و بازیافت هستیم. بنابراین خوشحالیم که اولین کسانی هستیم در این تجارت که از چنین تکنولوژی ای استفاده می کنند و کاری می کنیم که فروشگاه های مان در Cannock کاملا از ضایعات غذایی خودمان برای تامین برق استفاده کنند."

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل