کاهش فروش (HTC One (M8 سبب افت درآمد جدی HTC در ماه جولای شده است

چند روز پیش در محافل خبری بحث در مورد خروجی آمار فروش سه ماهه ی سوم برند اچ تی سی به شدت بالا گرفت زیرا پرچمدار این شرکت یعنی وان M8 در رقابت با رقبایی مانند سامسونگ و اپل که به زودی نیز خط تولید خود را با محصولاتی جدید جانی تازه خواهند بخشید موفق نبوده است.

آمار فروش ماه جولای HTC حالا منتشر شده است و به نظر ترس و هراس هایی که در مورد درآمد این برند وجود داشت به واقعیت بدل گشته اند، و تنزل نمودار فروش HTC نسبت به ۵ ماه گذشته ی اخیر به شدت جدی تر و شدید تر شده است.

برند مذکور تنها ۳۵۳ میلیون دلار در ماه یاد شده در آمد داشته است، که به وضوح و به مراتب بسیار کمتر از ۷۳۰ میلیون دلاری است که در سال گذشت و در ماه مشابه یعنی جولای درآمد کسب کرده. گفته می شود خود HTC پیش بینی می کرده است که می تواند در ماه یاد شده ۵۲۳ میلیون درآمد کسب کند، و رقم کنونی به دست آمده یک شوک جدی برای این کمپانی محسوب شده و زنگ خطر را برای مدیرانش به صدا درآورده است.

البته آمارهایی که از سمت HTC در ماه گذشته منتشر شدند بسیار متفاوت بودند، HTC‌ اعلام کرده بود میزان فروش و کسب درآمدش در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۴، از سه، سه ماهه ی اخیر قبل از آن بیشتر بوده است.

در زمانه یی که برند های چینی در حال تصاحب بازار اصلی فعالیت HTC‌ هستند و در حالی که در یکی دو سال اخیر این برند نتوانسته است هرگز به صدر جداول فروش بیاید به نظر می رسد باز هم با کاهش درآمدش اوضاع برایش سخت تر خواهد شد. حالا برخی از افراد نگران این موضوع هستند که HTC با عدم ارائه ی کافی محصولات متنوع و فقط تکیه به یکی دو پرچمدار گرانقیمت بدل به نوکیای بعدی بازار تلفن های هوشمند شود.

نظر شما چیست، آیا برند HTC توان جبران افت فروش اخیرش را در ماه های آتی خواهد داشت و خواهد توانست دوباره با رقبای بزرگی چون سامسونگ، اپل و... رقابت نماید؟

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟