تماشا کنید: مقاومت دوربین GoPro در زیر آتش موشک

شرکت GoPro به خاطر دوربین‌های استثنایی خود معروف است. دوربین‌های این شرکت که معمولاً توسط ورزشکاران استفاده می‌شوند، برای ماجراجویی در دریا و کوهستان‌ و آسمان باید بتوانند در برابر آب، گرد و خاک و ضربه مقاومت کنند. و به راستی که GoPro به خوبی از پس این کار برآمده است.

مؤسسه فضایی کوپنهاگ برای سنجش مقاومت دوربین‌های GoPro آزمایش جالبی را طراحی کرده است. در این آزمایش دوربین مدل Hero، در برابر شعله‌های آتش زیر موشکی که در حال پرتاب است قرار می‌گیرد و به طرز شگفت انگیزی نجات پیدا می‌کند؛ مثل کسی که از جهنم برگشته باشد و برای اثبات حرفش فیلم ارائه کند. جالب است بدانید دمای شعله زیر موشک به هنگام پرتاب تا حدود ۳۳۰۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. برای تصور این دما کافیست بدانید دمای سطح خورشید حدود ۵۵۰۰ درجه سانتی‌گراد است.

فاصله دوربین تا جریان آتش زیر موشک بسیار کم است. دوربین به مقاومت ادامه می‌دهد تا این که در دقیقه ۲:۳۰ ویدئویی که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید، اوضاع وحشتناک می‌شود. این همان موقعی است که پایه نگه‌دارنده خراب شده و ناگهان دوربین به میان شعله‌های آتش سقوط می‌کند. در کمال تعجب دوربین GoPro بدون این که آسیبی جدی ببینید با قدرت ادامه می‌دهد. می‌توانید این عملکرد این دوربین سرسخت را در ویدئوی زیر ببینید:

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/gopro-fire.mp4"]

نظرات ۲۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟