پنج حقیقت ظریف درباره مغز

پنج حقیقت ظریف درباره مغز

مغز عضوی باورنکردی است. شبکه پیچیده آن مسئولیت همه چیز از عاشق شدن تا تشخیص درد را بر عهده دارد. از این پنج حقیقت مغزی که به تصویر کشیده شده اند لذت ببرید.

۱ - باور ما بر این است که احساس های رمانتیک و عاشقانه همان حس های ناگهانی و فوق العاده ای هستند که از قلبمان نشات می گیرند. اما در واقعا این فعالیت های مغزی شماست که در کسری از ثانیه با یک حساب دودو تا چارتا باعث می شود جذب کسی شوید.

tumblr_inline_nait7dcHRV1sndsvm

۲ - نواختن موسیقی به مثابه یک ورزش سنگین و حرفه ای برای مغز است. در حین نواختن موسیقی٬ مغز به طور همزمان پردازش اطلاعات مختلف را در مراحل پیچیده و حیرت آوری که کاملا به یکدیگر وابسته و مرتبط هستند٬ انجام می دهد. ترکیبی از دیدار، شنیدار و عملکرد دست ها و پاها که نواختن یک آلت موسیقی را شامل می شوند به پردازش پیچیده ای نیازمند است.

tumblr_inline_naitg5BVDM1sndsvm

۳ - مغز در هر دقیقه ۲۱^۱۰*۳.۴ آدنوزین تری‌فسفات مصرف می کند و آنها را به انرژی تبدیل می کند. ATP نوکلئوتیدی است که در سلولها به عنوان حامل انرژی بکار می‌رود.

tumblr_inline_naispfJsAE1sndsvm

۴ - به مرور زمان که بزرگ می شوید٬ یابنده های درد در قسمت های مختلف بدن نصب می شوند. همانند تمام سلول های عصبی این یابنده ها٬ سیگنال های الکتریکی را هدایت می کنند و اطلاعات را از هر جایی که قرار دارند به مغرتان منتقل می کنند. اما برخلاف سایر سلول های عصبی٬ گیرنده های درد (Nociceptors) تنها زمانی برانگیخته می شوند که آسیبی به بدن رسیده باشد.

tumblr_inline_naitcpvDNp1sndsvm

۵ - وزن نورون ها در انسان در مقایسه با سایر گونه های جانوری بسیار بیشتر است. به همین دلیل ما چنین موجودات هوشمندی هستیم!

tumblr_inline_naisp4TGsa1sndsvm

نظرات ۴۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato