همه چیز درباره آیفون 13
عینک گوگل از این پس قادر به تشخیص تنش های عصبی در شما خواهد بود

عینک گوگل از این پس قادر به تشخیص تنش های عصبی در شما خواهد بود

تشخیص دچار شدن به استرس همواره آسان نیست و کمک گیری از سنسورهای مرتبط به اندزه گیری ضربان قلب نیز راه حال کاملی در این زمینه محسوب نمی شوند. اما یک گروه از محققین و برنامه نویسان در دانشگاه هایی جورجیا تک و MIT اپلیکیشن اندرویدی را برای عینک گوگل با عنوان بایوگلس (BioGlass) توسعه داده اند که می تواند میزان اضطراب و استرس شما را تشخیص دهد.

این نرم افزار با داده هایی که از جابه جایی های اندک مرتبط به بدن شما توسط شتاب سنج، ژیروسکوپ و دوربین مقابل عینک گوگل به دست می آورد به بررسی وضعیت تنفس و ضربان قلبتان پرداخته و سپس شرایط روحی شما را از نظر دچار شدن به حالت عصبانیت و استرس مورد بررسی قرار می دهد به زبان ساده و از نظر تئوری کافیست عینک یاد شده را بر روی چشم داشته باشید تا خیلی سریع از دچار شدن به تنش های عمیق عصبی آگاه گردید.

پروژه ی یاد شده در حال حاضر فقط به جمع آوری یک سری داده و نتیجه گیری بر مبنای آنها می پردازد، اما نسخه های آتی این اپلیکیشن قادر خواهد بود کارهای بسیار بیشتری را انجام دهد. برای مثال یکی از قابلیت هایی که قرار است به بایوگلس افزوده گردد ارائه ی توضیحاتی در رابطه با تنفس صحیح و ایجاد احساس آرامش در فرد به هنگام تشخیص حالت های اضطراب و استرس است، حتی این نرم افزار قادر خواهد بود به صورت خودکار به سراغ ترانه های آرامش بخش مورد علاقه ی کاربر رفته و آنها را برای وی پخش نماید.

از سوی دیگر بایوگلس تنها به عینک ۱۵۰۰ دلاری گوگل محدود نخواهد بود و هر گجت پوشیدنی که دارای سنسورهای مناسب و سیستم عامل موردنیاز این اپ باشد می تواند از آن بهره بگیرد و به ابزاری برای تشخیص تنش های عصبی و استرس در افراد بدل گردد.

استفاده از اپ مورد اشاره در حال حاضر نیازمند ایستادن کاربر به صورت ثابت است و گفته می شود یکی از اصلی ترین چالش های پیشروی آن جمع آوری داده ها در وضعیتی است که فرد در حال حرکت باشد و در صورتیکه این مسئله برطرف شود به احتمال زیاد شاهد حضور بایوگلس بر روی خیل عظیمی از گجت های پوشیدنی خواهیم بود. ضمن اینکه شاید در آینده یی نه چندان دور این نرم افزار بتواند در تشخیص سایر احساسات مرتبط به افراد دیگر نیز به ما را یاری برساند، البته در صورتیکه چنین کاری بر خلاف قوانین مرتبط به حریم خصوصی نباشد.

نظرات ۲۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato