گزارش: مایکروسافت قصد خرید شرکت توسعه دهنده بازی ماینکرفت را دارد

گزارش: مایکروسافت قصد خرید شرکت توسعه دهنده بازی ماینکرفت را دارد

گزارش: مایکروسافت قصد خرید شرکت توسعه دهنده بازی ماینکرفت را دارد

استودیوی سوئدی Mojang احتمالا به زودی توسط مایکروسافت خریداری شود و در صف تولیدکنندگان داخلی این کمپانی بزرگ قرار بگیرد.

وال استریت جورنال می گوید فردی که اطلاعات دقیقی از این موضوع دارد، مذاکره مایکروسافت و موجانگ را در مرحله ای جدی توصیف کرده. گفته شده مایکروسافت می خواهد با مبلغ ۲ میلیارد دلار و در همین هفته، مارکوس ناچ پرسون و تیمش را زیر پرچم خود آورد.

بازی ماینکرفت تا به امروز، روی تمامی پلتفرم ها ۵۴ میلیون واحد فروش داشته که آن را تبدیل به یکی از پرفروش ترین بازی های تاریخ می کند. معمولا هر نسخه از بازی های محبوبی چون GTA و Call of Duty به چنین میزان فروشی می رسند و این حجم استقبال برای تیم کوچک و مستقل موجانگ تحسین برانگیز است.

آخرین باری که موجانگ درگیر شایعات مذاکره و خریداری شدن توسط کمپانی های بزرگ بود به سال ۲۰۱۳ باز می گردد؛ زمانی که پرسون از عدم علاقه اش به فروش شرکت گفته بود ولی آن زمان وی از لفظ فروش موجانگ به "تقریبا همه شرکت های بزرگ بازی ساز" استفاده کرد.

رابطه خوب مایکروسافت و موجانگ غیر قابل انکار است. ماینکرفت برای مدتی طولانی در انحصار کنسولی مایکروسافت بود و پس از مدت ها این بازی بالاخره به پلتفرم های سونی هم رسیدند.

ماینکرفت مدت ها است برای پی سی، مک، پلی استیشن ۳، اکس باکس ۳۶۰ عرضه شده. اخیرا نسخه اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ که دارای محیطی بزرگ تر هستند هم به دست بازیکنان رسید و دارندگان پلی استیشن ویتا هنوز باید صبر کنند.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل