تمسخر در طول زمان؛ مروری بر تلاش سامسونگ برای تحقیر اپل

خریدن و در دست گرفتن یک تلفن هوشمند به صورت معمول لحظه یی هیجان انگیز محسوب می شود، اما سامسونگ چندین سال است که تلاش می نماید لذت این لحظه را برای هوادارن اپل از بین ببرد و همواره به محض معرفی یک محصول جدید از کمپانی یاد شده کمپین های تبلیغاتی را با تمرکز بر نقطه ضعف های آن آغاز می نماید.

سامسونگ همواره تلاش کرده است اپل را فاقد خلاقیت نشان دهد و تصویری را ارئه می نماید که در آن و هواداران این کمپانی چشم بسته از هر آنچه که ارائه می نماید پیروی می کنند. تلاش این شرکت کره ای برای تخریب قدرتمندترین رقیبش در طول سال های اخیر بسیار واضح بوده است برخی بخش هایی از این تلاش و گفته های مرتبط به آن را منصفانه دانسته و برخی دیگر عملکرد سامسونگ را کاملاً از سر حسادت می دانند.

هر چند نمی توان منکر این امر شد که گلایه ی اخیر کره ای ها در ویدئوی تبلیغاتیشان در رابطه با آیفون ۶ پلاس بی ربط نبوده است، زیرا این کمپانی در زمان ارائه اولین گلکسی نوت به خاطر ابعاد آن از جانب همه ی برندها و رسانه ها به بدترین شکل ممکن مورد تاخت و تاز قرار گرفت اتفاقی که امروز آنها را متفاوت جلوه می دهد و منتقدان را ضعیف و کوتاه فکر.

چه طرفدار اپل باشید یا سامسونگ و یا حتی یک طرفدار صرف دنیای تکنولوژي، مسلماً این نبرد تبلیغاتی برای شما جذاب محسوب می شود و در ادامه ی مطلب قصد داریم نگاهی داشته باشیم به تلاش های کمپانی کره ای در راستای به چالش کشیدن همتای آمریکاییش یعنی اپل، با دیجیاتو همراه باشید.

این پوستر تبلیغاتی واکنشی است از سامسونگ به ضعف تلفن هوشمند آیفون ۴ در آنتن دهی، موبایل یاد شده به خاطر یک اشتباه در طراحی با لمس بخش های خاصی از قاب بدنه اش دچار اختلال در دریافت سیگنال های مخابراتی میگشت و سامسونگ در جولای ۲۰۱۰ تمام تلاش خودش را نمود تا این نقطه ضعف رقیب را پر رنگ کرده و آنها را به چالش بکشد.

این پوستر تبلیغاتی واکنشی است از سامسونگ به ضعف تلفن هوشمند آیفون ۴ در آنتن دهی، موبایل یاد شده به خاطر یک اشتباه در طراحی با لمس بخش های خاصی از قاب بدنه اش دچار اختلال در دریافت سیگنال های مخابراتی میگشت و سامسونگ در جولای ۲۰۱۰ تمام تلاش خودش را نمود تا این نقطه ضعف رقیب را پر رنگ کرده و آنها را به چالش بکشد.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple1.mp4"]

در نوامبر ۲۰۱۱ و با انتشار این ویدئو آتش جنگ تبلیغاتی بین دو کمپانی به شدت شعله ور گردید، سامسونگ در این ویدئو بر روی نقطه ضعف خاصی از محصولات اپل تمرکز ندارد و فقط هواداران این برند را که چشم بسته حاضر به خرید دستاوردهای این کمپانی هستند به چالش می کشد.

 

در سپتامبر ۲۰۱۲ و در حالیکه تنها چند روز از معرفی شدن آیفون ۵ می گذرد، سامسونگ به آن حمله ور شده و در پوستری تبلیغاتی می گوید برای درک برتری های محصولش یعنی گلکسی SIII نسبت به آیفون جدید نیاز به نبوغ خاصی نیست.

در سپتامبر ۲۰۱۲ و در حالیکه تنها چند روز از معرفی شدن آیفون ۵ می گذرد، سامسونگ به آن حمله ور شده و در پوستری تبلیغاتی می گوید برای درک برتری های محصولش یعنی گلکسی SIII نسبت به آیفون جدید نیاز به نبوغ خاصی نیست.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple2.mp4"]

کاربرانی که در صف خرید آیفون ۵ ایستاده اند به تصویر کشیده شده و از آنها با عنوان افرادی که به دنبال گجت های فاقد تکنولوژی های روز هستند یاد می شود.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple3.mp4"]

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple4.mp4"]

در فوریه ۲۰۱۴ و در یک مجموعه ویدئوی تبلیغاتی سامسونگ بر روی ضعف های آیفون 5S‌ و آیپد ایر تمرکز می نماید.  ابتدا ضعف صفحه نمایش تلفن هوشمند اپل و البته کوچکی ابعادش در قیاس با گلکسی نوت ۳ نمایش داده می شود و سپس برتری هایی که این تلفن هوشمند با یک قلم به دست می آورند پر رنگ تر جلوه می نمایند.

در ویدئوی بعدی نیز کره ای ها از تبلیغ آیپد ایر توسط اپل که ضخامت این تبلت را با یک مداد قیاس می نماید بهره گرفته و از آن به عنوان ابزاری برای تمسخر محصول برند آمریکایی رقیب استفاده می کنند. البته سامسونگ کوتاه نیامده و ضعف های صفحه نمایش آیپد ایر و عدم تواناییش در کار کردن همزمان با دو اپلیکیشن را نیز یادآور می شود.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple5.mp4"]

در جولای ۲۰۱۴ و حتی پیش از عرضه ی آیفون ۶ سامسونگ آن را به تمسخر می گیرد.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple6.mp4"]

و البته جنگ تبلیغاتی سامسونگ و اپل هنوز هم ادامه دارد و این برند دست از سر آیفون ۶ و ساعت اپل بر نخواهد داشت.

 

سامسونگ در سپتامبر ۲۰۱۳ ضربه یی محکم بر پیکره ی اپل و هوادارانش وارد می آورد و جمله ی رهبر پیشین این کمپانی یعنی استیو جابز را که گفته بود هیچکس حاضر به خرید تلفن های هوشمند بزرگ نخواهد بود را در زمان عرضه ی آیفون ۶ پلاس بر میانه ی یک پوستر تبلیغاتی خود درج می کند.

سامسونگ در سپتامبر ۲۰۱۴ ضربه یی محکم بر پیکره ی اپل و هوادارانش وارد می آورد و جمله ی رهبر پیشین این کمپانی یعنی استیو جابز را که گفته بود هیچکس حاضر به خرید تلفن های هوشمند بزرگ نخواهد بود را در زمان عرضه ی آیفون ۶ پلاس بر میانه ی یک پوستر تبلیغاتی خود درج می کند.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Galaxy-Note%204-Then-And-Now.mp4"]

و کره ای ها جشن پیروزی می گیرند. سامسونگ ویدئویی را منتشر می نماید که در آن یادآور می شود روزگاری همگان گلکسی نوت را به خاطر ابعادش به تمسخر گرفتند ولی این افراد در حال حاضر مشغول جشن گرفتن عرضه ی فبلت اپل هستند!

بلیط هواپیما malltina

مطالب مرتبط

تا پایان سال سهم گوشی‌های زیر ۴۰۰ دلار از بازار به ۷۰ درصد می‌رسد

طبق جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی شرکت «IDC»، سهم گوشی‌های اقتصادی و میان‌رده با قیمت زیر ۴۰۰ دلار در سال ۲۰۲۰ در بازار جهانی به ۷۳ درصد خواهد رسید.با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از افراد خانه‌نشین شدند و شغل خود را از دست دادند. این موضوع به همراه عدم اطمینان از آینده باعث شده... ادامه مطلب

کنفرانس توسعه دهندگان ۲۰۲۰ سامسونگ به خاطر شیوع کرونا لغو شد

سامسونگ برای اولین بار در ۵ سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا و نگرانی‌های پیرامون آن، امسال کنفرانس توسعه‌دهندگان (SDC) را برگزار نخواهد کرد.سامسونگ به صورت رسمی اعلام کرده:«ما از اینکه امسال میزبان این رویداد نخواهیم بود و فرصتی برای تعامل مستقیم با شما پیدا نخواهیم کرد، ناراحتیم. اولویت اصلی ما حفظ ایمنی و... ادامه مطلب

اپل احتمالا ماه آینده از آیفون ۱۲ مینی با نمایشگر ۵.۴ اینچی رونمایی خواهد کرد

ارزانترین عضو خانواده آیفون ۱۲ احتمالا مدلی با نمایشگر ۵.۴ اینچی است که با عنوان آیفون ۱۲ مینی معرفی خواهد شد.اپل در مراسم شهریور ماه خود از هیچ آیفونی رونمایی کرد تا بسیاری از شایعات و گمانه‌زنی‌ها نقش بر آب شوند. با این حال انتظار می‌رود ماه آینده شاهد خودنمایی این سری باشیم. البته هنوز... ادامه مطلب

اپل اولین بتای عمومی iOS 14.2 و iPadOS 14.2 را منتشر کرد

اولین بتای عمومی iOS 14.2 و iPadOS 14.2 برای محصولات اپل منتشر شد و کاربران می‌توانند آن‌ها را نصب و امتحان کنند.چندین روز پیش شاهد انتشار نسخه بتای iOS 14.2 برای توسعه‌دهندگان بودیم و حالا کاربران عادی نیز می‌توانند اولین نسخه بتای عمومی این سیستم عامل را دانلود کرده و امتحان کنند که البته برای این کار... ادامه مطلب

کالبدشکافی اپل واچ سری ۶ باتری و موتور ﺗﭙﺘﯿﮏ بزرگتر را آشکار می‌کند

اپل چند روز پیش از جدیدترین ساعت‌های هوشمند خود یعنی اپل واچ سری ۶ و اپل واچ SE رونمایی کرد و حالا شاهد کالبدشکافی اپل واچ سری ۶ از سوی iFixit هستیم.در کالبدشکافی iFixit قطعات داخلی جدیدترین ساعت هوشمند اپل مانند سنسورهای جدید آن برای ردیابی اکسیژن خون به چشم می‌خورند. در این میان یکی از... ادامه مطلب

رونمایی «رویول» از گوشی تاشوی FlexPai 2 [تماشا کنید]

«رویول» (Royole) از دومین نسل گوشی‌های هوشمند تاشو خود با نام «فلکس پای2» (FlexPai 2) در چین رونمایی کرد. رویول ادعا می‌کند دستگاه جدید از نظر استحکام لولا عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد و گپ لولا نیز حذف شده است. قرار است گوشی تاشو جدید رویول با قیمت پایه 1471 دلار در دسترس کاربران قرار گیرد.نخستین گوشی... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۰۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟