تمسخر در طول زمان؛ مروری بر تلاش سامسونگ برای تحقیر اپل

خریدن و در دست گرفتن یک تلفن هوشمند به صورت معمول لحظه یی هیجان انگیز محسوب می شود، اما سامسونگ چندین سال است که تلاش می نماید لذت این لحظه را برای هوادارن اپل از بین ببرد و همواره به محض معرفی یک محصول جدید از کمپانی یاد شده کمپین های تبلیغاتی را با تمرکز بر نقطه ضعف های آن آغاز می نماید.

سامسونگ همواره تلاش کرده است اپل را فاقد خلاقیت نشان دهد و تصویری را ارئه می نماید که در آن و هواداران این کمپانی چشم بسته از هر آنچه که ارائه می نماید پیروی می کنند. تلاش این شرکت کره ای برای تخریب قدرتمندترین رقیبش در طول سال های اخیر بسیار واضح بوده است برخی بخش هایی از این تلاش و گفته های مرتبط به آن را منصفانه دانسته و برخی دیگر عملکرد سامسونگ را کاملاً از سر حسادت می دانند.

هر چند نمی توان منکر این امر شد که گلایه ی اخیر کره ای ها در ویدئوی تبلیغاتیشان در رابطه با آیفون ۶ پلاس بی ربط نبوده است، زیرا این کمپانی در زمان ارائه اولین گلکسی نوت به خاطر ابعاد آن از جانب همه ی برندها و رسانه ها به بدترین شکل ممکن مورد تاخت و تاز قرار گرفت اتفاقی که امروز آنها را متفاوت جلوه می دهد و منتقدان را ضعیف و کوتاه فکر.

چه طرفدار اپل باشید یا سامسونگ و یا حتی یک طرفدار صرف دنیای تکنولوژي، مسلماً این نبرد تبلیغاتی برای شما جذاب محسوب می شود و در ادامه ی مطلب قصد داریم نگاهی داشته باشیم به تلاش های کمپانی کره ای در راستای به چالش کشیدن همتای آمریکاییش یعنی اپل، با دیجیاتو همراه باشید.

این پوستر تبلیغاتی واکنشی است از سامسونگ به ضعف تلفن هوشمند آیفون ۴ در آنتن دهی، موبایل یاد شده به خاطر یک اشتباه در طراحی با لمس بخش های خاصی از قاب بدنه اش دچار اختلال در دریافت سیگنال های مخابراتی میگشت و سامسونگ در جولای ۲۰۱۰ تمام تلاش خودش را نمود تا این نقطه ضعف رقیب را پر رنگ کرده و آنها را به چالش بکشد.

این پوستر تبلیغاتی واکنشی است از سامسونگ به ضعف تلفن هوشمند آیفون ۴ در آنتن دهی، موبایل یاد شده به خاطر یک اشتباه در طراحی با لمس بخش های خاصی از قاب بدنه اش دچار اختلال در دریافت سیگنال های مخابراتی میگشت و سامسونگ در جولای ۲۰۱۰ تمام تلاش خودش را نمود تا این نقطه ضعف رقیب را پر رنگ کرده و آنها را به چالش بکشد.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple1.mp4"]

در نوامبر ۲۰۱۱ و با انتشار این ویدئو آتش جنگ تبلیغاتی بین دو کمپانی به شدت شعله ور گردید، سامسونگ در این ویدئو بر روی نقطه ضعف خاصی از محصولات اپل تمرکز ندارد و فقط هواداران این برند را که چشم بسته حاضر به خرید دستاوردهای این کمپانی هستند به چالش می کشد.

 

در سپتامبر ۲۰۱۲ و در حالیکه تنها چند روز از معرفی شدن آیفون ۵ می گذرد، سامسونگ به آن حمله ور شده و در پوستری تبلیغاتی می گوید برای درک برتری های محصولش یعنی گلکسی SIII نسبت به آیفون جدید نیاز به نبوغ خاصی نیست.

در سپتامبر ۲۰۱۲ و در حالیکه تنها چند روز از معرفی شدن آیفون ۵ می گذرد، سامسونگ به آن حمله ور شده و در پوستری تبلیغاتی می گوید برای درک برتری های محصولش یعنی گلکسی SIII نسبت به آیفون جدید نیاز به نبوغ خاصی نیست.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple2.mp4"]

کاربرانی که در صف خرید آیفون ۵ ایستاده اند به تصویر کشیده شده و از آنها با عنوان افرادی که به دنبال گجت های فاقد تکنولوژی های روز هستند یاد می شود.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple3.mp4"]

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple4.mp4"]

در فوریه ۲۰۱۴ و در یک مجموعه ویدئوی تبلیغاتی سامسونگ بر روی ضعف های آیفون 5S‌ و آیپد ایر تمرکز می نماید.  ابتدا ضعف صفحه نمایش تلفن هوشمند اپل و البته کوچکی ابعادش در قیاس با گلکسی نوت ۳ نمایش داده می شود و سپس برتری هایی که این تلفن هوشمند با یک قلم به دست می آورند پر رنگ تر جلوه می نمایند.

در ویدئوی بعدی نیز کره ای ها از تبلیغ آیپد ایر توسط اپل که ضخامت این تبلت را با یک مداد قیاس می نماید بهره گرفته و از آن به عنوان ابزاری برای تمسخر محصول برند آمریکایی رقیب استفاده می کنند. البته سامسونگ کوتاه نیامده و ضعف های صفحه نمایش آیپد ایر و عدم تواناییش در کار کردن همزمان با دو اپلیکیشن را نیز یادآور می شود.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple5.mp4"]

در جولای ۲۰۱۴ و حتی پیش از عرضه ی آیفون ۶ سامسونگ آن را به تمسخر می گیرد.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple6.mp4"]

و البته جنگ تبلیغاتی سامسونگ و اپل هنوز هم ادامه دارد و این برند دست از سر آیفون ۶ و ساعت اپل بر نخواهد داشت.

 

سامسونگ در سپتامبر ۲۰۱۳ ضربه یی محکم بر پیکره ی اپل و هوادارانش وارد می آورد و جمله ی رهبر پیشین این کمپانی یعنی استیو جابز را که گفته بود هیچکس حاضر به خرید تلفن های هوشمند بزرگ نخواهد بود را در زمان عرضه ی آیفون ۶ پلاس بر میانه ی یک پوستر تبلیغاتی خود درج می کند.

سامسونگ در سپتامبر ۲۰۱۴ ضربه یی محکم بر پیکره ی اپل و هوادارانش وارد می آورد و جمله ی رهبر پیشین این کمپانی یعنی استیو جابز را که گفته بود هیچکس حاضر به خرید تلفن های هوشمند بزرگ نخواهد بود را در زمان عرضه ی آیفون ۶ پلاس بر میانه ی یک پوستر تبلیغاتی خود درج می کند.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Galaxy-Note%204-Then-And-Now.mp4"]

و کره ای ها جشن پیروزی می گیرند. سامسونگ ویدئویی را منتشر می نماید که در آن یادآور می شود روزگاری همگان گلکسی نوت را به خاطر ابعادش به تمسخر گرفتند ولی این افراد در حال حاضر مشغول جشن گرفتن عرضه ی فبلت اپل هستند!

مطالب مرتبط

کاربران آیفون دیگر مثل سابق به اپل وفادار نیستند

کاربران محصولات اپل قبلاً وفاداری بیشتری نسبت به برند مورد علاقه خود داشتند. بر اساس تحقیق تازه ای که از سوی موسسه مالی UBS انجام شده، مشخص گشته که اکثریت طرفداران اپل در غرب هستند اما در چین، گرایش شدیدی به تنفر از محصولات اپل وجود دارد. این گرایش به حدی بزرگ است که بر فروش... ادامه مطلب

درخواست جدید FBI از اپل: در صورت عدم ایجاد رخنه امنیتی باید کد منبع iOS را تحویل دهید

مناظره میان اپل و FBI، فُرم تازه ای از لحن بیان به خود گرفته و کم کم باید منتظر درگیری های لفظی بسیاری بود. اکنون FBI ذکر نموده که اگر اپل رخنه امنیتی مورد نظر را برایش فراهم نیاورد، شرکت ساکن کوپرتینو را موظف خواهد کرد تا کد منبع (Source Code) کل پلتفرم iOS را در اختیارش قرار... ادامه مطلب

مشخصات گلکسی نوت ۵ و اس ۶ اج پلاس از طریق یک فروشگاه اینترنتی فاش شدند

روز گذشته یکی از فروشگاه های اینترنتی در خاورمیانه به نام Jarir مشخصات کامل گلکسی نوت ۵ و گلکسی اس ۶ اج پلاس را منتشر کرد. البته در کنار مشخصات و اطلاعات دقیق موبایل ها، هیچ تصویری از آنها منتشر نشده. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به جدیدترین جمع بندی از... ادامه مطلب

موفقیت ایرپادها می تواند باعث افزایش 10 میلیارد دلاری ارزش اپل شود

هدفون های بیسیم ایرپاد اپل در اواخر سال 2016 و پس از تأخیرهای فراوان وارد بازار شدند اما به نظر می رسد که یکی از تأثیرگذارترین گجت های ساخته شده توسط اپل و در زمان مدیریت تیم کوک هستند. اکنون وبسایت «فوربس» پیش بینی کرده که به دلیل استقبال بی نظیر از ایرپادها، سهام و... ادامه مطلب

اپل شاید به شکلی هوشمندانه از گزارش افول فروش آیفون سر باز زند

هر چه که زمان می گذرد اعداد و ارقامی که اپل راجع به میزان فروش آیفون در گزارش مالی بعدی اش اعلام خواهد نمود مهم تر جلوه می کنند. این شرکت در سه ماهه ی مشابه سال گذشته ۷۴.۴۶۸.۰۰۰ دستگاه اسمارت فون فروخته و حالا برای حفظ ارزش ها می بایست به هر شکل شده... ادامه مطلب

اپل قابلیت «شیفت شب» را در نسخه بتای پنج iOS 9.3 ارتقا می دهد

یکی از مورد انتظارترین قابلیت هایی که iOS 9.3 با خود به آیفون و آیپد می آورد Night Shift (شیفت شب) است، قابلیتی که به کاربران iOS کمک می کند تا پس از مطالعات شبانه، خواب آسوده تری داشته باشند. تحقیقات دانشمندان نشان داده که نگاه کردن به نور آبی پس از غروب آفتاب می... ادامه مطلب

نظرات ۱۰۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x