همه چیز درباره آیفون ۱۱

تمسخر در طول زمان؛ مروری بر تلاش سامسونگ برای تحقیر اپل

خریدن و در دست گرفتن یک تلفن هوشمند به صورت معمول لحظه یی هیجان انگیز محسوب می شود، اما سامسونگ چندین سال است که تلاش می نماید لذت این لحظه را برای هوادارن اپل از بین ببرد و همواره به محض معرفی یک محصول جدید از کمپانی یاد شده کمپین های تبلیغاتی را با تمرکز بر نقطه ضعف های آن آغاز می نماید.

سامسونگ همواره تلاش کرده است اپل را فاقد خلاقیت نشان دهد و تصویری را ارئه می نماید که در آن و هواداران این کمپانی چشم بسته از هر آنچه که ارائه می نماید پیروی می کنند. تلاش این شرکت کره ای برای تخریب قدرتمندترین رقیبش در طول سال های اخیر بسیار واضح بوده است برخی بخش هایی از این تلاش و گفته های مرتبط به آن را منصفانه دانسته و برخی دیگر عملکرد سامسونگ را کاملاً از سر حسادت می دانند.

هر چند نمی توان منکر این امر شد که گلایه ی اخیر کره ای ها در ویدئوی تبلیغاتیشان در رابطه با آیفون ۶ پلاس بی ربط نبوده است، زیرا این کمپانی در زمان ارائه اولین گلکسی نوت به خاطر ابعاد آن از جانب همه ی برندها و رسانه ها به بدترین شکل ممکن مورد تاخت و تاز قرار گرفت اتفاقی که امروز آنها را متفاوت جلوه می دهد و منتقدان را ضعیف و کوتاه فکر.

چه طرفدار اپل باشید یا سامسونگ و یا حتی یک طرفدار صرف دنیای تکنولوژي، مسلماً این نبرد تبلیغاتی برای شما جذاب محسوب می شود و در ادامه ی مطلب قصد داریم نگاهی داشته باشیم به تلاش های کمپانی کره ای در راستای به چالش کشیدن همتای آمریکاییش یعنی اپل، با دیجیاتو همراه باشید.

این پوستر تبلیغاتی واکنشی است از سامسونگ به ضعف تلفن هوشمند آیفون ۴ در آنتن دهی، موبایل یاد شده به خاطر یک اشتباه در طراحی با لمس بخش های خاصی از قاب بدنه اش دچار اختلال در دریافت سیگنال های مخابراتی میگشت و سامسونگ در جولای ۲۰۱۰ تمام تلاش خودش را نمود تا این نقطه ضعف رقیب را پر رنگ کرده و آنها را به چالش بکشد.

این پوستر تبلیغاتی واکنشی است از سامسونگ به ضعف تلفن هوشمند آیفون ۴ در آنتن دهی، موبایل یاد شده به خاطر یک اشتباه در طراحی با لمس بخش های خاصی از قاب بدنه اش دچار اختلال در دریافت سیگنال های مخابراتی میگشت و سامسونگ در جولای ۲۰۱۰ تمام تلاش خودش را نمود تا این نقطه ضعف رقیب را پر رنگ کرده و آنها را به چالش بکشد.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple1.mp4"]

در نوامبر ۲۰۱۱ و با انتشار این ویدئو آتش جنگ تبلیغاتی بین دو کمپانی به شدت شعله ور گردید، سامسونگ در این ویدئو بر روی نقطه ضعف خاصی از محصولات اپل تمرکز ندارد و فقط هواداران این برند را که چشم بسته حاضر به خرید دستاوردهای این کمپانی هستند به چالش می کشد.

 

در سپتامبر ۲۰۱۲ و در حالیکه تنها چند روز از معرفی شدن آیفون ۵ می گذرد، سامسونگ به آن حمله ور شده و در پوستری تبلیغاتی می گوید برای درک برتری های محصولش یعنی گلکسی SIII نسبت به آیفون جدید نیاز به نبوغ خاصی نیست.

در سپتامبر ۲۰۱۲ و در حالیکه تنها چند روز از معرفی شدن آیفون ۵ می گذرد، سامسونگ به آن حمله ور شده و در پوستری تبلیغاتی می گوید برای درک برتری های محصولش یعنی گلکسی SIII نسبت به آیفون جدید نیاز به نبوغ خاصی نیست.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple2.mp4"]

کاربرانی که در صف خرید آیفون ۵ ایستاده اند به تصویر کشیده شده و از آنها با عنوان افرادی که به دنبال گجت های فاقد تکنولوژی های روز هستند یاد می شود.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple3.mp4"]

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple4.mp4"]

در فوریه ۲۰۱۴ و در یک مجموعه ویدئوی تبلیغاتی سامسونگ بر روی ضعف های آیفون 5S‌ و آیپد ایر تمرکز می نماید.  ابتدا ضعف صفحه نمایش تلفن هوشمند اپل و البته کوچکی ابعادش در قیاس با گلکسی نوت ۳ نمایش داده می شود و سپس برتری هایی که این تلفن هوشمند با یک قلم به دست می آورند پر رنگ تر جلوه می نمایند.

در ویدئوی بعدی نیز کره ای ها از تبلیغ آیپد ایر توسط اپل که ضخامت این تبلت را با یک مداد قیاس می نماید بهره گرفته و از آن به عنوان ابزاری برای تمسخر محصول برند آمریکایی رقیب استفاده می کنند. البته سامسونگ کوتاه نیامده و ضعف های صفحه نمایش آیپد ایر و عدم تواناییش در کار کردن همزمان با دو اپلیکیشن را نیز یادآور می شود.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple5.mp4"]

در جولای ۲۰۱۴ و حتی پیش از عرضه ی آیفون ۶ سامسونگ آن را به تمسخر می گیرد.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/samsung-antiapple6.mp4"]

و البته جنگ تبلیغاتی سامسونگ و اپل هنوز هم ادامه دارد و این برند دست از سر آیفون ۶ و ساعت اپل بر نخواهد داشت.

 

سامسونگ در سپتامبر ۲۰۱۳ ضربه یی محکم بر پیکره ی اپل و هوادارانش وارد می آورد و جمله ی رهبر پیشین این کمپانی یعنی استیو جابز را که گفته بود هیچکس حاضر به خرید تلفن های هوشمند بزرگ نخواهد بود را در زمان عرضه ی آیفون ۶ پلاس بر میانه ی یک پوستر تبلیغاتی خود درج می کند.

سامسونگ در سپتامبر ۲۰۱۴ ضربه یی محکم بر پیکره ی اپل و هوادارانش وارد می آورد و جمله ی رهبر پیشین این کمپانی یعنی استیو جابز را که گفته بود هیچکس حاضر به خرید تلفن های هوشمند بزرگ نخواهد بود را در زمان عرضه ی آیفون ۶ پلاس بر میانه ی یک پوستر تبلیغاتی خود درج می کند.

 

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Galaxy-Note%204-Then-And-Now.mp4"]

و کره ای ها جشن پیروزی می گیرند. سامسونگ ویدئویی را منتشر می نماید که در آن یادآور می شود روزگاری همگان گلکسی نوت را به خاطر ابعادش به تمسخر گرفتند ولی این افراد در حال حاضر مشغول جشن گرفتن عرضه ی فبلت اپل هستند!

مطالب مرتبط

در یک ماه اول عرضه تنها 49 هزار آیپد پرو در کشور چین به فروش رفته است

آیپد پرو به عنوان جدیدترین و متفاوت ترین تبلت اپل از بدو معرفی خود با بازخوردهای بسیار مختلفی رو به رو شد. برخی آن را رقیبی شایسته برای سرفس های مایکروسافت می دانستند و بعضی از آن به عنوان "محصولی که جایش در میان سبد محصولات اپل بسیار خالی بود" یاد کردند، اما بسیاری دیگر آن را... ادامه مطلب

اپل در سکوت خبری، مدل 32 گیگابایتی آیفون 6 را روانه بازارهای آسیایی کرد

اپل در اقدامی کم سابقه، آیفون 6 که در سال 2014 معرفی شد را با ظرفیت جدید 32 گیگابایتی و به رنگ طلایی عرضه کرده، در حالی که این دستگاه در زمان معرفی فقط با ظرفیت های 16، 64 و 128 گیگابایتی موجود بود.آیفون 6 جدید توسط برخی از اپراتورهای آسیایی و به عنوان محصولی... ادامه مطلب

این شخص، تصمیم گرفت خودش جک هدفون را به آیفون 7 اضافه کند

احتمالاً از زمانی که اپل تصمیم به حذف جک هدفون از آیفون 7 گرفت، بسیاری از کاربران دلشان برای هدفون های معمولی و استاندارد خود تنگ شده است و به اجبار به سراغ هدفون های لایتنینگ یا بی سیم رفته اند. اما اسکاتی آلن، یوتوبر معروف به قدری دلش برای جک هدفون تنگ شده که... ادامه مطلب

سامسونگ در پی افزایش درآمد از بخش صنایع نیمه هادی و تولید چیپ های مختلف است

سامسونگ را در درجه اول به عنوان شرکتی می شناسیم که محصولات الکتریکی اش بر بازارهای مختلفی چیره شده اند. این شرکت اما در کنار به فروش رساندن محصولات و گجت های الکتریکی مختلف، تجارت بزرگ دیگری دارد به نام تولیدات و صنایع نیمه هادی.کمپانی کره ای مورد بحث در واقع دومین تولید کننده بزرگ چیپ... ادامه مطلب

اپل با راه اندازی وبسایتی، سعی در جذب کاربران جدید به سمت آیفون دارد

اپل به تازگی اقدام به راه اندازی وبسایتی کرده تا به همگان نشان دهد که چرا آیفون با دیگر تلفن های همراه فرق دارد. این سایت نیز همچون تبلیغات ویدئویی شرکت مذکور صرفا به ما نشان می دهد که چرا یک آیفون آیفون است.در این سایت به جزئیات توجه زیادی نشده و سعی گردیده که برای... ادامه مطلب

گزارش مالی جدید اپل اعلام شد؛ ۷۴.۶ میلیارد دلار درآمد

دقایقی پیش اپل گزارش فصل اول سال مالی ۲۰۱۵ خود را اعلام کرد. طبق پیش بینی ها این گزارش اعداد و ارقامی نجومی را با خود به همراه داشت و خبر از فروش بالای اپل می داد.به گفته اپل، این شرکت در سه ماهه گذشته موفق شده به درآمد ۷۴.۶ میلیارد دلاری دست پیدا کند... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۰۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x