توقف احتمالی پروژه اندروید سیلور گوگل و آینده مبهم آن

شایعه شده بود که پروژه اندروید سیلور قرار است بهترین موبایل تحت پلتفرم اندروید را آنگونه که گوگل انتظار دارد ارائه نموده و آن را جایگزین سری نکسوس کند. پیش بینی می شد این دستگاه ها از طریق کمپین های تبلیغاتی و فروشگاه های محلی عرضه شوند. البته این ها همه شایعه بوده و گوگل هیچ اطلاعاتی را در رابطه با اندروید سیلور تأیید نکرده است.

اکنون به نظر می رسد که این کمپانی در برنامه بزرگ خود دچار تردید شده و اطلاعاتی که درز گشته گویای این مطلب هستند که گوگل فعلاً دست از کار روی این پروژه کشیده و کارمندان آن به طور جدی درباره موفقیت اندروید سیلور شک دارند.

نیکِش آرورا (Nikesh Arora) نیز که یکی از مدیران اجرایی کلیدی گوگل بود، با ترک این شرکت بر مشکلات پروژه مذکور افزوده است. وی، مدت ها ریاست بخش فروش گوگل را عهده دار بود تا این که در تیرماه به شرکت SoftBank پیوست. آرورا در کمپانی یاد شده با اپراتورها، سازندگان و فروشندگان تلفن های همراه همکاری می کرد و آن ها نسبت به این پروژه واکنش های متفاوتی از خود بروز داده بودند.

با این تفاسیر، به این زودی ها هیچ دستگاهی تحت پروژه اندروید سیلور ارائه نخواهد شد. شاید با وجود خوب بودن اصل ایده، هنوز زمان بهره گیری از آن فرا نرسیده باشد.

ویجیاتو

نظرات ۲۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟