شایعه: آی مک های رتینا همزمان با سیستم عامل یوسمیتی عرضه می شوند

شایعه: آی مک های رتینا همزمان با سیستم عامل یوسمیتی عرضه می شوند

شایعه: آی مک های رتینا همزمان با سیستم عامل یوسمیتی عرضه می شوند

وبسایت ۹to5mac به نقل از منابع انحصاری خودش اطلاع داده است که سری جدید آی مک های کمپانی اپل که دارای صفحه نمایش رتینا از نوع UHD هستند آخرین مراحل تست های عرضه به بازار را پشت سر می گذارند.

در حالیکه از نظر ظاهری تغییر چندانی در این کامپیوترهای جدید پدید نیامده و طراحی آنها مشابه مدل هایی است که در سال ۲۰۱۲ معرفی گشتند، تجهیزات و سخت افزارهای سوار شده بر روی آنها ارتقا جدی داشته و اپل در تولید این محصولاتش از پردازنده هایی قوی تر بهره برده، ضمن اینکه گفته می شود آنتن وای فای موجود در آی مک های آتی نیز بهبود یافته است.

آی مک رتینا اولین تلاش اپل برای وارد کردن نمایشگرهای رتینا به کامپیوترهای دسکتاپ محسوب می شود، این شرکت اولین بار و در سال ۲۰۱۰ صفحه نمایش های یاد شده را در آیفون ۴ به کار بست و سپس در سال ۲۰۱۲ استفاده از آنها را در آیپد آغاز نمود، در نهایت نمایشگرهای مورد بحث در اواخر ۲۰۱۲ به خط تولید مک بوک راه یافتند.

نسخه های بتای سیستم عامل یوسمیتی نشان داده اند که از رزلوشن های ۶۴۰۰ در ۳۶۰۰، ۵۷۶۰ در ۳۲۴۰ و ۴۰۹۶ در ۲۰۳۴ پیکسل پشتیبانی به عمل می آورند و پیش از این نیز شایعاتی شنیده شده است که کمپانی اپل در حال کار بر روی نمایشگرهای ۵K به منظور استفاده در کامپیوترهای iMac خودش است.

اخبار منتشر شده از جانب منابعی که در ابتدای مطلب به آنها اشاره گشت و به روز رسانی که اخیراً این شرکت بر روی استاندارد DisplayPort انجام داده است همگی احتمال عرضه ی کامپیوترهای آی مک جدید با کیفیت تصویر مورد بحث را به شدت تقویت می نمایند.

همچنین شایعات دیگری خبر می دهند که اپل در حال به روز رسانی ابزارهای موجود در نرم افزارهای iMovie  و فاینال کات پرو است تا ویرایش کردن ویدئوهای ۴K با این نرم افزارها بیش از گذشته ساده شود.

جک مارس وبلاگ نویس حوزه ی تکنولوژی نیز اعلام نموده است از طریق منابع آگهی به وی اطلاع داده شده که کمپانی اپل به دنبال عرضه ی کامپیوترهای آی مک ۲۷ اینچی مجهز شده به نمایشگر ۵K تا پیش از پایان سال جاری است و این در حالیست که برخی دیگر از شایعات خبر از ارائه ی مک بوک های ایر رتینا تا اوسط سال ۲۰۱۵ توسط این کمپانی می دهند.

در حالیکه عرضه ی آی مک های رتینا تا پیش از پایان امسال بسیار محتمل به نظر می رسد منابع نزدیک به این کمپانی می گویند برند یاد شده در سال ۲۰۱۲ نیز این نمایشگرها را بر روی آی مک هایش که از نظر طراحی ظاهری بسیار نازک تر از گذشته شده بودند آزمایش کرده است، ولی عدم آمادگی شرکت های تولید کننده ی پانل نمایشگر برای تولید انبوه این محصول سبب گشته تا اپل از این تصمیم خودش عقب نشینی کند.

باید منتظر ماند و دید آیا این شایعات به واقعیت می پیوندند یا خیر و آیا اضافه شدن نمایشگرهایی با این کیفیت سبب گران تر شدن کامپیوترهای دسکتاپ اپل خواهد شد یا باز هم آی مک با قیمت های پیشنش روانه ی بازار می گردد.

نظرات ۳۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل