تامین کننده شیشه های یاقوت کبود برای اپل اعلام ورشکستگی نمود

تامین کننده شیشه های یاقوت کبود برای اپل اعلام ورشکستگی نمود

تامین کننده شیشه های یاقوت کبود برای کمپانی اپل در روز ۱۱م اکتبر به صورت رسمی اعلام ورشکستگی کرده است و قصد دارد دو کارخانه ی خود را به صورت کامل تعطیل کرده و ۸۹۰ کارگرش را نیز اخراج نماید.

GT Advanced Technologies که با عبارت GTAT شناخته می شود می گوید مشکلاتش با ارقام بالایی که مجبور شده است سال گذشته برای بازگشایی کارخانه ی مشترک جدیدش با اپل در آریزونا هزینه نماید آغاز گشته است.

علاوه بر موارد یاد شده GTAT از دادگاه نیوهمپشایر در کنار در خواست ورشگستگی اش خواهان لغو قراردادش با اپل نیز گشته است و مدعی شده این قرارداد بسیار ظالمانه و یکطرفه بوده است. این کمپانی امیدوار است با فروش کوره های مخصوص تولید شیشه های یاقوت کبودی که در اختیار دارد بتواند خودش را از ورشکستگی نجات دهد.

هنوز مشخص نیست که شرایط پیش آمده تا چه حد می تواند به اپل لطمه وارد نماید و آیا با لغو شدن قرار داد بین این دو شرکت در تولید و عرضه ی ابزارهای پوشیدنی برند یاد شده به بازار وقفه ای پدید خواهد آمد یا خیر؟ پیش از این شنیده شده بود اپل قصد دارد از شیشه های یاقوت کبود در تولید تبلت هایش نیز بهره بگیرد که احتمالا با پا پس کشیدن GTAT این امر نیز به تعویق خواهد افتاد.

در حال حاضر اهالی کوپرتینو از شیشه های یاقوت کبود برای محافظت از سنسور تاچ آی دی به کار رفته در تلفن های هوشمندشان استفاده می نمایند و اپل تصمیم دارد از این محصول به صورت بسیار گسترده در ساعت هوشمندش نیز استفاده نماید.

اگرچه از آنجایی که کمپانی یاد شده تاریخ معینی را برای عرضه ی ساعت هوشمند خود اعلام نکرده است این فرصت و زمان را خواهد داشت تا با حذف شدن GTAT از چرخه ی تولید راه حلی جایگزین پیدا کرده و مسئله را حل و فصل نماید، هر چند که فرآیند رفع چالش های یاد شده برای این کمپانی ابداً ساده نخواهد بود.

 

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato