RomoCart اتاق نشیمن شما را به یک بازی ویدیویی جذاب تبدیل می کند

روبات رومو، شارژر کوچکی است که آیفون روی آن قرار می گیرد و به موجودی زنده بدل می گردد. اما مدت ها خبری از آن نبود تا اینکه بالاخره کِن کاواموتو و تومواکی آیکتومی، طرح جدیدی روی آن پیاده کردند.

این محققین جوان با الگوبرداری از بازی Mario Kart، بهره گیری از دو روبات رومو، دو کنترلر بازی، سنسورهای RGB، پروژکتورهای سقفی و یک اپلیکیشن، اتاق نشیمن خودشان را تبدیل به محیط مسابقه کرده اند.

پروژه ی یاد شده "رومو کارت" نام دارد و دقیقا یک مسیر مسابقه کف اتاق طراحی می کند. پروژکتور، دوربین عمق سنج و سنسور RGB که روی سقف قرار دارند جزئیات محیط را تشخیص می دهند و بر اساس اشیایی که در آن قرار دارد مسیر را طراحی می نمایند. سنسور RGB وظیفه مهم دیگری هم به دوش دارد و آن تشخیص حرکت روبات در محیط است.

بنابراین سیستمی که همه این امکانات به آن متصل شده، می تواند افکت های تصویری را به پروژکتور ارائه دهد تا در جایگاه درست اعمال شوند. برای مثال رد ماشین ها، موشک های پرتاب شده و موزهایی که در مسیر قرار می گیرند همگی نتیجه همکاری سنسورها و ویدیو پروژکتور با یکدیگر هستند.

پزوژه روموکارت قرار نیست به همین زودی و آسانی عرضه شود اما اعضای این تیم دونفره وعده داده اند که به زودی کدهای منبع آن را منتشر کنند.

ویدیویی که در ادامه ی مطلب قرار دارد، به خوبی بیانگر همه گفته های بالاست و مسابقه ی بین دو روبات رومو که با موشک و موز یکدیگر را از مسیر خارج می کنند به تصویر می کشد.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/RomoCart-a-hack-to-turn-your-living-room-into-a-racing-circuit.mp4"]

ویجیاتو

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟