مارک زاکربرگ و اهدای کمک ۲۵ میلیون دلاری جهت مبارزه با ابولا

تلاش های بین المللی جهت مبارزه با ویروس ابولا تا کنون بسیار ناچیز بوده است و از همین رو بیش از چهار هزار نفر حداقل تا به اکنون جان خود را بر اثر ابتلا به آن از دست داده اند. همچنین در روزهای اخیر شاهد انتقال ویروس یاد شده به بیمارانی در اروپا و آمریکا بوده ایم و نگرانی ها به جد در مورد بدل گشتن آن به اپیدمی مرگبار در سراسر جهان وجود دارد.

پزشکان و پرستارانی که در خط مقدم مبارزه با ویروس ابولا فعالیت دارند بر این باور هستند عدم وجود منابع مالی کافی و امکانات لازم درمانی و تحقیقاتی عامل اصلی اتفاقات ناخوشایند کنونی است. ولی حالا ظاهراً با وارد شدن چهره های سر شناس مانند مارک زاکربرگ بنیانگذار فیس بوک به عرصه ی مبارزه با ویروس یاد شده شرایط در حال تغییر است و سرمایه گذاری بیشتری برای پیدا کردن راه حل درمانی موثری جهت متوقف کردن ابولا در حال صورت پذیرفتن است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بر مبنای گزارش های رسیده امروز صبح زاکربرگ بر روی صفحه ی خودش در فیس بوک اعلام کرده است با همراهی همسرش پریسیلا چان -که پزشک نیز هست- مبلغ ۲۵ میلیون دلار را به مرکز کنترل و مبارزه با ابولا در ایالات متحده اهدا خواهد کرد.

او در همین رابطه می افزاید، لازم است ما ابولا را مهار نماییم و از گسترش آن در باقی نقاط جهان و بدل شدن به یک پدیده ی مهلک برای سلامتی بشر جلوگیری کنیم. زاکربرگ می گوید اعلام سازمان بهداشت جهانی در رابطه با نیاز به سرمایه ی یک میلیارد دلاری جهت توقف ویروس مورد بحث انگیزه ی اصلی او برای اهدای پول بوده و امیدوار است این عمل وی سبب شود سایر افراد توانمند نیز دست به رفتاری مشابه بزنند.

علاوه بر بنیانگذار فیس بوک تا کنون بیل گیتس نیز از طریق بنیاد خیریه اش موسوم به بنیاد ملیندا و گیتس مبلغ ۵۰ میلیون دلار را اهدا کرده است. پائول آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت هم ۹ میلیون دلار را در راستای مبارزه با این ویرس پرداخته و امید بر این است با اهدای کمک های بیشتر از سوی سایر سرمایه داران و افراد ثروتمند هر چه سریعتر امکان پیدا کردن راه درمانی موثری برای ابولا پیدا شود.

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟