ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

۵ کاری که می توانیم برای داشتن هفته ای پربار تر انجام دهیم

داشتن هفته ای پربار، به دغدغه های اصلی شما و زمانی که صرف انجام کار ها می کنید بستگی دارد. سخت کار کردن، لرزوما به معنی پربار بودن نیست. همیشه راهی آسان تر برای انجام ...

پویان رمضان پور
نوشته شده توسط پویان رمضان پور | ۲۳ مهر ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۰

داشتن هفته ای پربار، به دغدغه های اصلی شما و زمانی که صرف انجام کار ها می کنید بستگی دارد. سخت کار کردن، لرزوما به معنی پربار بودن نیست. همیشه راهی آسان تر برای انجام کار ها وجود دارد؛ آن را پیدا کنید، هوشمندانه تر کار کنید و کار های بیشتری در طول هفته انجام دهید.

در ادامه مطلب می توانید نکاتی را که شما را در داشتن هفته ای پربار یاری خواهند کرد مطالعه کنید.

۱. به جای برنامه ریزی، عمل کنید

برنامه ریزی برای انجام کار های هفته یا ماه آینده، امری مفید است، اما با مراجعه پی در پی به برنامه روزانه خود، ساعت های موثر بسیاری را از دست خواهید داد.

پس به جای برنامه ریزی، عمل کنید. انجام کاری در آینده به جای حالا ممکن است به نظر راحت باشد، اما عملی معقول نیست. اگر مدام به خودتان بگویید مجبور نیستید همین الان انجامش دهید، آن تسک خود به خود از بین نخواهد رفت. و سرانجام کسی مجبور می شود مسئولیت انجام آن را برعهده بگیرد. پس به جای بهانه آوردن، بهتر است هر چه سریع تر آن را از لیست کار های خود خط بزنید.

یک سوال دیگر این است که آیا جلسات شما واقعا ارزشمند هستند؟ اکثر مردم وقت بسیاری را صرف جلسات می کنند، در حالیکه باید به انجام کار ها بپردازند. برای اینکه مطمئن شوید بیشترین استفاده را از وقت ارزشمند خود می کنید، کافیست زمانی را که صرف کار ها می کنید محاسبه کنید. این کار به شما کمک می کند از زمانی که به جای کار کردن، در جلسات یا در حال برنامه ریزی تلف می شود، مطلع شوید. قطعا از افزایش بازدهیتان پس از محاسبه زمان صرف شده در جلسات یا برنامه ریزی، شگفت زده خواهید شد.

۲. لازم نیست به همه چیز پاسخ مثبت بدهید

“تفاوت میان افراد موفق و افراد خیلی موفق، این است که افراد خیلی موفق تقریبا به همه چیز جواب منفی می دهند” -وارن بافت

پاسخ مثبت به درخواست ها،‌ از یک 'نه’ گفتن، ساده تر به نظر می آید. هربار که با انجام کاری برای کسی موافقت می کنید که نتیجه ای بی ارزش دارد، داشتن برنامه قابل کنترل را سخت تر می کنید. شما می توانید به اهداف بیشتری برسید در صورتیکه که بدانید چه کار باید بکنید، چه زمانی باید آن را انجام دهید و انتظار دارید چه چیزی به دست آورید. تمام این مشکلات، با برنامه ای تحت کنترل شما قابل حل است.

۳. کمال گرا نباشید

اگر همواره دنبال کمال باشید، باید زمان بیشتری را صرف انجام کار ها کنید و احتمالا بهره وری کمتری خواهید داشت. دلیل این موضوع این است که اگر بخواهید کار ها را به بهترین نحو ممکن انجام دهید، زمان بیشتری نسبت به حالت معمول صرف آن خواهید کرد؛ این کار نیز باعث می شود انجام دیگر وظایف عقب بیافتد. در نتیجه، باعث هدر رفتن زمان و ناراضی بودن رئیس فعلی تان خواهید شد.

۴. ذهنتان را خالی کنید

خیلی روی حافظه تان حساب نکنید. چون وقتی بیشتر به آن نیازمندید، شما را ناامید می کند. به جای این کار، همه چیز را یادداشت کنید.

ابزار های زیادی برای یادداشت برداری وجود دارند؛ از ابزار های قدیمی و پیشفرض سیستم عامل ها گرفته تا اپلیکیشن هایی مانند Evernote ،Any.do و Wunderlist. با نوشتن تمام کار هایی که تا آخر هفته باید انجام شوند، تصویر ذهنی مناسبی از اهداف خود خواهید داشت و قادر خواهید بود بر این اساس، اولویت ها را نیز تعیین کنید.

۵. موفقیت های خود را مرور و اندازه گیری کنید

پیش از بستن پرونده یک هفته ی کاری دیگر و آماده شدن برای هفته بعدی، دستاورد ها و کارهای انجام شده را مرور کنید تا ببینید از پس چه مقدار از آن بر آمده اید. به لیست تسک های خود مراجعه کنید و کار های انجام شده را خط بزنید، تا متوجه شوید چه کاری را نتوانستید انجام دهید و چرا. دستاورد های خود را جشن بگیرید، کار های به تعویق افتاده را یادداشت کرده و از اشتباهات پلی برای رسیدن به اهداف خود بسازید. قطعا برای هفته آینده آمادگی بیشتری خواهید داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (16 مورد)
  • bilmem . acaba ne koysam
    bilmem . acaba ne koysam | ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

    ممنون از پیشنهادادتون.

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی