شایعه: لنوو در پی خرید بلک بری است

شایعه: لنوو در پی خرید بلک بری است

اخبار پیرامون لنوو بیانگر دو مسئله می تواند باشد، این شرکت یا از ورودش به بازار موبایل بسیار ناراضی است و خود را ناگزیر به یافتن راه حلی می داند و یا اینکه برنامه ریزی دقیقی دارد و سعی می کند جزئیات پازلش را کامل نماید.

این روزها شایعاتی شنیده شده است که سومین برند بازار چین در زمینه ی تلفن های هوشمند در پی خرید بلک بری است و یا تمایل دارد کمپانی یاد شده را با خود هم پیمان نماید. در همین رابطه وب سایت SlashGear در مطلبی آورده است که منابع نزدیک به لنوو می گویند این شرکت چینی بسیار فراتر از صحبت های مورد اشاره رفته و به صورت جدی پیشنهادی را نیز مطرح کرده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این اولین باری نیست که بزرگترین تولید کننده ی کامپیوترهای شخصی در جهان سعی می کند بلک بری را به دست بیاورد، یکسال پیش نیز شایعاتی وجود داشت که کمپانی چینی تلاش کرده است به برند کانادایی مورد اشاره نزدیک شود.

اگرچه هیچ یک از این دو شرکت حاضر نشدند شایعات مذکور را رد یا تائید نمایند ولی گفته می شود دولت کانادا در پس زمینه تلاش نموده تا از رخ دادن چنین خرید و فروشی به دلیل نگرانی های امنیتی جلوگیری نماید. ظاهراً دولت کانادا نمی خواهد الگوریتم های رمز نگاری اختصاصی بلک بری به دست چینی ها برسد.

امروز گفته می شود لنوو حاضر شده است به ازای هر سهم بلک بری ۱۵ دلار بپردازد و ممکن است این رقم را تا ۱۸ دلار نیز بالا ببرد، که نشان از اشتیاق این کمپانی چینی در تصاحب همتای کاناداییش دارد. اخیراً نیز در اخبار آمده بود لنوو قصد دارد در جهت رقابت با شیائومی و کسب سهام بازار متعلق به آن یک کارخانه ی گسترده جدید در چین راه اندازی نماید.

این کمپانی در ایالات متحده نیز هنوز درگیر ادغام کردن موتورولا با خودش است که گستردگی بسیاری دارد و اگر تلاش برای تصاحب بلک بری صحت داشته باشد ادغام برند کانادایی با لنوو نیز پیچیدگی های زیادتری را ایجاد خواهد نمود.

سئوال دیگری که در این میانه مطرح می شود این است که آیا بلک بری تمایلی به همراهی لنوو دارد یا خیر؟ اگرچه شرکت مذکور درگیر بحران های مالی است ولی رفتارها و محصولات اخیرش نشان می دهد به آینده امیدوار بوده و برنامه های خودش را دنبال می نماید. باید منتظر ماند و دید با گذشت زمان کدامیک از این شایعات می توانند بدل به واقعیت شوند.

نظرات ۵۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato