یک نسخه از اولین کامپیوتر اپل (Apple-1) با قیمت ۹۰۵ هزار دلار فروخته شد

یک نسخه از اولین کامپیوتر اپل (Apple-1) با قیمت ۹۰۵ هزار دلار فروخته شد

یک نسخه از اولین کامپیوتر اپل (Apple-1) با قیمت ۹۰۵ هزار دلار فروخته شد

به گزارش رویترز، یکی از معدود نمونه های باقی مانده از اولین کامپیوتر ساخته شده توسط شرکت اپل (Apple-1)، روز چهارشنبه با قیمتی فراتر از حد انتظار، معادل ۹۰۵ هزار دلار فروخته شد.

این دستگاه، که انقلابی در صنعت کامپیوتر های خانگی پدید آورد، یکی از ۵۰ دستگاهی است که در تابستان ۱۹۷۶، توسط یکی موسسان این شرکت، استیو وزنیاک در پارکینگ محل سکونت استیو جابز، واقع در کالیفرنیا برای اولین بار مونتاژ شد.

انتظار می رفت این دستگاه منحصر به فرد و نایاب، با قیمتی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار به فروش برسد. خریدار Apple-1، سازمان Henry Ford است که تصمیم دارد آن را در موزه خود واقع در دیربورن، میشیگان به نمایش بگذارد.

Patricia Mooradian، مدیر عامل این شرکت، در بیانه ای اعلام کرد:‌ Apple-1 نه تنها اختراعی خلاقانه است، بلکه محصولی کلیدی و موثر در وقوع انقلاب دیجیتال محسوب می شود.

این محصول انقلابی خریدار زیادی نداشت، تا زمانیکه مالک فروشگاه های زنجیره ای Byte Shop، پاول ترل، پنجاه Apple-1 خریداری و هر کدام را با قیمت ۶۶۶.۶ دلار به فروش رساند. پس از کسب این موفقیت، جابز و وزنیاک، ۱۵۰ نسخه دیگر نیز تولید کرده و به فروش رساندند.

در سال ۲۰۱۲ نیز یک نسخه از این محصول که کاملا سالم بود، در یک حراجی با قیمت ۳۷۴ هزار دلار فروخته شد. گفته می شود، احتمالا تنها ۵۰ نمونه دیگر از این محصول در دنیا وجود دارد.

نظرات ۳۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل