فیسبوک اپلیکیشن جدید خود را با نام Rooms برای iOS عرضه کرد

فیسبوک اپلیکیشن جدید خود را با نام Rooms برای iOS عرضه کرد

فیسبوک امروز اپلیکیشن جدید خود تحت عنوان Rooms را برای آیفون عرضه کرد، اپلیکیشنی که با آن قادرید انجمن های گفتگوی کوچکی ساخته و در آن متن، عکس و ویدئو ارسال کنید. در هر Room شما می توانید نام کاربری و هویت جداگانه ای برای خود در نظر گرفته، و با دوستان یا افراد غریبه در مورد انواع موضوعات مختلف به بحث و گفتگو بپردازید.

در ادامه مطلب بیشتر با این برنامه آشنا خواهیم شد.

همانند سایر انجمن های گفتگو، شما می توانید برای هر چت روم شخصی را به عنوان مدیر تعیین کرده، پستی را در بالای صفحه ثابت کنید، محدودیت های سنی اعمال کنید، برای پست دادن قوانینی وضع کرده و کاربران مزاحم را از گفتگو اخراج نمایید. برای هر صفحه گفتگو هم امکان شخصی سازی فراهم شده، مثلا می توانید برای هر صفحه تم و والپیپر خاصی تعیین کرده و حتی بنابر سلیقه خود، آیکن لایک را تغییر داده و نام دیگری برایش به کار ببرید. البته اپلیکیشن Rooms هیچ ارتباطی به فیسبوک یا دوستان فیسبوکی شما ندارد.

Rooms در واقع اپلیکیشنی برای ایجاد هویت در محیطی خارج از فیسبوک، بزرگترین شبکه اجتماعی است. برای فعالیت در Rooms لازم نیست که با هویت واقعی خود اقدام به بحث و گفتگو کنید، بلکه در هر بحث می توانید با نام متفاوتی وارد شوید. بنابراین به نظر می رسد که Rooms بیشتر به Reddit شباهت دارد، جایی که در آن می توانید در محیطی خصوصی تر و خلوت تر از شبکه های اجتماعی بزرگ در مورد موضوعات خاص مورد علاقه تان به بحث و گفتگو بپردازید.

Rooms 22

برای ورود به هر تاپیک گفتگو، باید به آن موضوع دعوت شده باشید. این دعوتنامه از طریق QR Code ها برایتان ارسال خواهند شد. بدین صورت که احداث کننده تاپیک، در صورتی که از او تقاضای وارد شدن به بحث را بکنید، لینک آن را به صورت یک QR Code برایتان ارسال خواهد کرد. این QR Code در حافظه موبایل شما ثبت شده و با هر بار ورود به Rooms، خود اپلیکیشن به طور اتوماتیک کارت حافظه شما را جستجو کرده و شما را به موضوع بحث وارد می کند.

شایان ذکر است که ایده ساخت چنین اپلیکیشنی برای اولین بار توسط جاش میلر مطرح شد. میلر که سال گذشته به استخدام فیسبوک در آمد، تجربه ایجاد سایت گفتگوی Branch را در پرونده خود دارد و اکنون در حال پیاده سازی تجربیاتش در فیسبوک است.

ایده او ساخت انجمن گفتگویی بود که در آن، هر شخص بتواند با چندین هویت مختلف در مورد چندین موضوع به گفتگو پرداخته و از اتلاف وقت برای دوستانی که اهمیتی برای موضوعات مورد بحثش قائل نیستند پرهیز کند. از آنجایی که ورود به هر موضوع در این اپلیکیشن دعوتنامه ای است، با دعوت شدن به هر گفتگو می توانید مطمئن باشید که بر خلاف گروه های پرجمعیت فیسبوکی،تقریبا هیچ پست اسپمی در آن نمی بینید و بحث ها در مسیر درست خود پیش می روند.

Rooms را می توانید از آیتونز برای آیفون ها و آیپدهای خود دانلود کنید.

Rooms
  • Rooms
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Facebook
  • سیستم عامل: iOS
  • حجم: ۱۶.۵ مگابایت
دانلود

اپ‌استور

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato