شیائومی سومین تولید کننده بزرگ تلفن همراه در جهان شد

شیائومی، کمپانی چینی سازنده تلفن های هوشمند و تبلت، قصد دارد پله های ترقی را به سرعت هرچه تمام تر طی کند. در اوایل امسال، خبری منتشر شد که شیائومی توانست ال جی را پشت سر گذاشته و به چهارمین تولید کننده بزرگ تلفن همراه بدل شود. در همان زمان این شرکت به هم میهن های خودش، یعنی لنوو و هواوی هشدار داد که سرعتش را کاهش نمی دهد.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید. 

بنا به گفته موسسه تحقیقات بازار کره ای، HIS iSuppli، شیائومی در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۴ توانسته مابقی بزرگان سازنده تلفن همراه هوشمند چینی لیست برترین ها را شکست دهد. در همین فصل، شیائومی -که به اپل چین معروف شده- توانسته به رکورد فروش ۱۹ میلیون دستگاه تلفن همراه دست یابد. این رقم نسبت به ۱۵.۱ میلیون فروش (۱۴.۶ میلیون آن فقط در چین) در سه ماهه دوم ۲۰۱۴ یک جهش بسیار خوب محسوب می شود.

لازم است به این نکته اشاره کنیم که شیائومی تلفن های هوشمند خود را در کشورهای انگشت شماری، از جمله چین، هند، سنگاپور و غیره عرضه می کند. کارشناسان حدس می زنند علت فروش خوب محصولات شیائومی در قیمت بسیار رقابتی آنها است.

با این اوصاف، رتبه اول و دوم بزرگ ترین تولیدکنندگان تلفن همراه هوشمند مخصوص سامسونگ و اپل است و در جایگاه های بعدی شیائومی، هواوی و لنوو قرار دارند. سوالی که مطرح می شود این است که آیا شیائومی خواهد توانست به رتبه های بالاتر هم دست یابد؟ حدس شما در این رابطه چیست؟

ویجیاتو

نظرات ۳۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟