گزارش مالی سه ماهه ی سوم HTC: سود کم و امید به ماه های آینده

گزارش مالی سه ماهه ی سوم HTC: سود کم و امید به ماه های آینده

شرکت HTC گزارش عملکرد مالی خود را در سه ماهه ی سوم سال ۲۰۱۴ اعلام نمود. بنظر می رسد این شرکت با تغییراتی که در طی این سه ماهه داشته است توانسته مجددا به سود دهی برسد.

درآمد کلی HTC در این بازه زمانی ۱.۳۸ میلیارد دلار بوده و نیز سود خالص این شرکت ۱۹ میلیون دلار اعلام شده است. هر چند که این مقدار سود، برای چنین شرکتی کم محسوب می شود، ولی HTC امیدوار است تا در سه ماهه ی پایانی سال جاری این مقدار را افزایش داده و مجددا به روال سود دهی های کلان خود بازگردد.

در ادامه جزئیات بیشتر را مطالعه کنید.

gsmarena_001

با اینکه HTC در این سه ماهه به سود دهی مختصری رسیده اما درآمد کلی آن نسبت به سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۴ کاهش قابل توجهی داشته. درآمد شرکت در سه ماهه دوم ۲٫۱۷ میلیارد دلار بوده که نسبت به سه ماه سوم سال مالی اچ تی سی، ۷۹۰ میلیون دلار کاهش داشته است.

شرکت یاد شده، در حال حاضر در روزهای خوبی به سر نمی برد و نسبت سود خالص به درآمد آن ناچیز است. از دلایل رسیدن HTC به همین مقدار سود در قیاس با بازه ی مشابه سال گذشته نیز می توان به کاهش ۳۶ درصدی هزینه های تبلیغات و فروش و نیز کاهش ۴۸ درصدی هزینه های مدیریتی اشاره نمود.

بخش قابل توجهی از فروش تلفن های هوشمند شرکت HTC را برخی مدل های سری Desire مانند ۶۱۰ و ۵۱۰ تشکیل می دهند. بنا به گزارش ها این دو مدل در اروپا و آمریکا با فروش نسبتا خوبی مواجه شده اند. همچنین مدل Desire 816 در کشورهایی نظیر چین، تایوان، هند و منظقه ی خاورمیانه فروش خوبی داشته است. همچنین، انتظار می رود تعداد بیشتری از پرچمدار این شرکت یعنی HTC One M8 بفروش برسد.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato