همه چیز درباره آیفون 13
استفاده از آیفون و آیپد از ابتدای ۲۰۱۵ در روسیه ممنوع می شود

استفاده از آیفون و آیپد از ابتدای ۲۰۱۵ در روسیه ممنوع می شود

بر اساس گزارشات منتشر شده، منع استفاده از آیفون و آیپد شرکت اپل در روسیه از اولین روز سال ۲۰۱۵ اجرایی خواهد شد. در ابتدا به نطر می رسد این خبر نیز حرکتی مشابه اقدام گروه تجاری ای باشد که در آن تندیس یادبود استیو جابز در سنپترزبورگ را نابود کردند. اما ظاهرا دلیل اصلی این اقدام نگرانی مقامات روسی در مورد سرویس iCloud است.

در قانون جدید استفاده از هر گونه دستگاهی که سرویس آی کلاد شرکت اپل در آن وجود داشته باشد، منع شده است. دلیل وضع این قانون، نگهداری آنلاین فایل ها و اطلاعات (به جای نگهداری آنها در فضای ذخیره سازی محلی) در سرویس آی کلاد شرکت اپل است.

سرورهای مورد استفاده این شرکت در کشور امریکا قرار دارند و نه در روسیه، قانون یاد شده صرفا برای ضربه زدن به این شرکت نیست، چرا که قرار است برای تمامی سرویس های آنلاین از جمله شبکه های اجتماعی نیز اجرایی گردد.

اپل می تواند سرورهایی را نیز در روسیه داشته باشد اما این خبر خوش آیندی برای علاقه مندان تکنولوژی نخواهد بود. حتی ممکن است روسیه اجرای قانون مورد بحث را در سطح خرده فروشی ها نیز اعمال نماید که به نظر نمی رسد چندان به مذاق شرکت اپل خوش بیاید. کسانی که در حال حاضر در روسیه آیفون یا آیپد دارند و از سرویس آی کلاد نیز استفاده می کنند، ممکن است به صورت دائمی توسط مقامات این کشور تحت تعقیب قرار گیرند.

نظرات ۴۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato