وزیر سابق ارتباطات: ممنوعیت ارائه سرویس های بالای 128 کیلو بیت بخاطر کمبود پهنای باند بود[بروزرسانی شد]

وزیر سابق ارتباطات: ممنوعیت ارائه سرویس های بالای 128 کیلو بیت بخاطر کمبود پهنای باند بود[بروزرسانی شد]

رضا تقی پور وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ممنوعیت استفاده کاربران خانگی از اینترنت بالای ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه به دلیل محدود بودن پهنای باند بود.

تقی پور این موضوع را به خبرگزاری فارس در نمایشگاه مطبوعات اعلام کرد. وی افزود: این ممنوعیت فقط برای کنترل محدودیت پهنای باند کشور بود و قانون هیچ اشاره ای به این موضوع ندارد.

وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه اینترنت بدون محدودیت به دانشگاه ها و مراکز علمی خبر داد و اظهار کرد: در عین حال که محدودیت پهنای باند وجود داشت برای مراکز آموزشی، علمی، خدماتی، ارگان‌ها و دیگر نهادها، ارائه اینترنت محدود نبود.

تقی پور عضو کنونی شورای شهر تهران هفته گذشته نیز در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم اعلام کرده بود: من در طول بر عهده داشتن مسئولیت وزرات هیچ گونه سندی مبنی بر ممنوعیت استفاده کاربران خانگی از اینترنت بالای ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه پیدا نکردم و نامه ای نیز در این باره به من ابلاغ نشد.

بروزرسانی

معاون مخابرات ایران در پاسخ به گفته های تقی پور گفت: دستورالعمل ممنوعیت استفاده کاربران خانگی از سرعت بالای ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۸۱ است.

البته زارعیان به شماره و تاریخ مصوبه اشاره نکرده است. در صورت صحت گفته های زارعیان باید دید این مصوبه با تشکیل شورای عالی فضای مجازی از نظر قانونی قابل اجراست؟

شورای عالی فضای مجازی در اسفند ۹۰ با حکم مقام معظم رهبری به عنوان عالی ترین نهاد تصمیم گیرنده در حوزه فضای مجازی و اینترنت تشکیل شد. تصمیم گیری در موضوعاتی این چنینی بر عهده این شورای عالی است.

نظرات ۲۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato