دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

ویروس جدید مسبب کم هوشی شناسایی شد

دانشمندان امریکایی ویروسی را شناسایی کرده اند که با حمله به DNA انسان، هوش او را کاهش داده و به فعالیت مغز، حافظه و یادگیری خدشه وارد می کند.

محققان دانشکده پزشکی جانز هاپکینز و دانشگاه نبراسکا در چوب گلو های استفاده شده برای داوطلبان سالمی که به نظر می رسید ظرفیت ذهنی شان در حال کاهش است، نشانه هایی از ویروس جلبک شناخته شده به عنوان ATCV-1 را شناسایی کرده اند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

محققان در ابتدا به دنبال مطالعه میکروب های گلو بودند که به طور غیر منتظره ای با نشانه های ATCV-1 در نمونه های DNA انسانی مواجه شدند. تیم تحقیقاتی که توسط دکتر رابرت یولکن رهبری می شد نمی دانستند ATCV-1 چیست و مجبور به انجام یک سری تحقیقات  برای پیدا کردن اطلاعات در مورد این ویروس ناشناخته شدند.

گمان نمی رفت ATCV-1 که قبلا گونه ای از جلبک های سبز یافت شده در دریاچه و رودخانه ها را آلوده می کرد، به عنوان آلوده کننده انسان نیز شناخته شود. اما وقتی که تیم یولکن گروهی متشکل از 92 داوطلب سالم را که برای یک مطالعه روی عملکرد شناختی گرد هم آمده بودند را آزمایش کرد، این ویروس در 43.5% آن ها پیدا شد.

بر طبق این تحقیقات آن هایی که آلوده به این ویروس بودند در آزمون تحلیل سرعت پردازش بصری 10% بدتر از دیگران عمل کردند. در یک تست دیگر داوطلبان آلوده در رسم خط اتصال یک دنباله از اعداد تصادفی در یک صفحه نسبت به همتایان سالم خود کند تر بودند.

محققان دریافتند که حضور این ویروس با کاهش توجه و آگاهی در ارتباط مستقیم بود. همچنین آن ها ارتباطی بین کاهش عملکرد مغز و متغیر هایی مانند تفاوت جنسیتی، سطح تحصیلات، درآمد، نژاد، و حتی مصرف سیگار پیدا نکردند.

تیم سعی کردند که از طریق تزریق جلبک های سالم و آلوده به دهان موش ها آزمایش های بیشتری انجام داده و نتیجه تحقیقات شان را گسترده تر کنند. نتایج نشان داد که موش های آلوده برای یافتن راه خود از طریق مارپیچ ها به 10% زمان بیشتر نیاز دارند، همچنین 20% کمتر از موش های سالم در مورد اشیای جدید کنجکاوند. نتایج، یافته های انسانی را تایید می کرد. بر اساس مطالعات انجام شده به نظر می رسد ویروس یافت شده باعث اختلال در یادگیری، حافظه و پاسخ های ایمنی در موش ها می شود.

پروفسور جیمز ال ون اتن از دانشگاه نبراسکا که او نیز یکی از اعضای تیم تحقیقاتی بود، می گوید که در مورد چگونگی انتقال این ویروس به انسان آن هم به این وسعت اطلاعات زیادی در دسترس نیست، فقط آن ها هنوز هیچ دلیلی برای این باور که ویروس در میان مردم و حیوانات مسری است پیدا نکرده اند.

او اضافه می کند: "بهترین حدسی که می توانیم در این باره بزنیم، ممکن است ویروس علاوه بر جلبک ها، میکروارگانیسم های دیگری را نیز آلوده کند... احتمالا این ویروس از طریق همان میکروارگانیسم ها به گلوی انسان راه یافته است."

منبع:
newsweek

مطالب مرتبط

اچ تی سی و Under Armour مشترکا محصولی به نام جعبه سلامت را معرفی کردند

با آمدن سال جدید، بسیاری اهداف تازه ای را برای خود تعریف می کنند، مثلا اینکه مطالعه مداوم را در برنامه کاری شان قرار داده یا اینکه بیشتر به سلامت خود اهمیت دهند. اگر شما هم سلامت خود را در اولویت قرار داده اید باید بگوییم که اچ تی سی و Under Armour برنامه های ویژه... ادامه مطلب

ماموریت بعدی ناسا به مریخ دست کم دو سال دیگر به تعویق افتاد

ناسا بعد از آنکه به وجود ایرادی در یکی از قطعات کلیدی کاوشگر خود پی برد، ماموریت از قبل برنامه ریزی شده اش به مریخ را دو سال دیگر به تاخیر انداخت. در ابتدا قرار بود که کاوشگر InSight در ماه مارس 2016 به سمت مریخ پرتاب شده و بعد از فرود روی سیاره سرخ، به... ادامه مطلب

موجودات عجیب: اسب دریایی کوتوله با قابلیت استتاری بالا

یونانیان باستان باورها و اعتقادات عجیب و غریبی داشتند. از جمله اینکه تصور می کردند جمعیت کوچکی از انسان ها که به آنها نژاد «کوتوله» گفته می شد نبردی ابدی با انسان های قد بلند دارند و به هر طریق که بتوانند اسباب مزاحمت را برای آنها فراهم می کنند.امروزه از عبارت «کوتوله» برای توصیف... ادامه مطلب

ربات بوستون داینامیکس در ساختمان سازی مشغول بکار شد [تماشا کنید]

به تازگی ویدیویی از ربات‌های Spot mini کمپانی بوستون داینامیکس در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد این ربات‌های چهارپا به صورت آزمایش در ساختمان سازی بکار گرفته شده‌اند.این ویدیو یک ربات چهارپای مشکی رنگ را به نمایش می‌گذارد که در کارگاه ساختمانی به‌راحتی از پله‌ها بالا می‌رود، از بین ستون‌های فلزی در کارگاه ساختمانی عبور... ادامه مطلب

واقعیت مجازی، هیجان و اثرات آن بر آدرنالین خون انسان

واقعیت مجازی از آن دست تکنولوژی های نوینی است که فرصت های بی شماری را پیش روی خود دارد؛ از تجربیات سرگرمی فراگیر گرفته تا فیلم هایی که شما را در کنار ستاره اصلی شان می نشانند.این چشم اندازهای آینده نگرانه آنقدر هیجان انگیز هستند که تهیه کنندگان و متخصصان تجربیات واقعیت مجازی را رو... ادامه مطلب

نوآوری ها در 2025 چگونه زندگی آینده مان را رقم خواهند زد

تصور کنید غذا در جای جای دنیا فراوان و برای همه قابل دسترس است و دارو ها شخصی سازی شده اند. این تصور خیلی هم دور از ذهن نخواهد بود.به نظر شما چه اکتشافات علمی در سال 2025 وجود دارد که دنیای ما را تغییر خواهد داد؟ آیا تکنولوژی انرژی می تواند ما را به... ادامه مطلب

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x