تویوتا خودروی سوخت سلولی خود را معرفی کرد

تویوتا خودروی سوخت سلولی خود را معرفی کرد

تویوتا اخیرا جدیدترین خودروی سوخت سلولی (FCV) خود را به نام میرای معرفی کرد. این خودرو از هیدروژن انرژی می گیرد و در سال ۲۰۱۶ با قیمت ۶۹٫۰۰۰ دلار در امریکا عرضه خواهد شد.

در همین حین این خودروساز ژاپنی قصد دارد در شمال شرق امریکا زنجیره ای از ایستگاه های سوخت هیدروژن را برای این خودرو احداث کند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

به گفته مدیر عامل تویوتا، آکیو تویودا، نام این خودرو به زبان ژاپنی به معنی آینده است و مدعی است میرای در واقع نسل بعدی خودروها محسوب می شود. این خودرو ساز سرمایه گذاری زیادی به روی خودروهای سوخت سلولی کرده و به زودی با همکاری Air Liquide در شهر های نیویورک، نیوجرسی، ماساچوست، کانکتیکات و رودآیلند ۱۲ ایستگاه این نوع سوخت را احداث می کند.

سوخت هیدروژن یکی از انرژی های کاملا سبز محسوب می شود و در ۵ دقیقه مخزن را پر می کند. از طرفی با یک بار سوخت گیری با هیدروژن، میرای می تواند در حدود ۴۸۳ کیلومتر حرکت کند.

البته هنوز مشکلاتی بر سر راه این نوع خودروها وجود دارد که از جمله آنها می توان به کارآمد بودن کمتر هیدروژن نسبت به الکتریسیته اشاره کرد. چرا که خودروهای الکتریکی حدود ۴۰٪ از دوام و قدرت بیشتری برخوردارند.

اما به هر حال ظهور چنین خودروهایی با انرژی پاک توسط هوندا، تویوتا و تسلا می تواند دریچه امیدی باشد که در آینده کمتر از سوخت های فسیلی در حمل و نقل استفاده شود.

به شما پیشنهاد می کنیم تا ویدیو معرفی این خودرو از زبان "آکایو تویودا" را از دست ندهید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Akio-Toyoda-introduces-Toyota-Mirai.mp4"]

نظرات ۲۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato