ابزارهای سامسونگ با اجرای اپلیکیشن های اندرویدی مبتنی بر متریال دیزاین مشکل دارند

ابزارهای سامسونگ با اجرای اپلیکیشن های اندرویدی مبتنی بر متریال دیزاین مشکل دارند

ابزارهای سامسونگ با اجرای اپلیکیشن های اندرویدی مبتنی بر متریال دیزاین مشکل دارند

همانطور که احتمالا میدانید زبان طراحی اندروید ۵ که گوگل با این سیستم عامل عرضه کرده، با نام متریال دیزاین شناخته می شود.\\ بسیاری از اپلیکیشن ها مانند هسته اندروید در این نسخه تازه و حتی در نسخه های پیشین اندروید به این زبان طراحی مجهز شده اند. بسیاری از توسعه دهندگان اپلیکیشن های اندرویدی نیز در حال ارتقاء اپلیکیشن های خود به رابط کاربری جدید هستند.

اما در این میان به نظر می رسد تلفن های هوشمند سامسونگ که از نسخه های اندروید قبل از آبنبات چوبی استفاده می کنند، مشکلاتی با اجرای اپلیکیشن های مبتنی بر زبان طراحی جدید گوگل دارند.

در ادامه با دیجیاتو باشید.

اپلیکیشن هایی که با زبان طراحی جدید کار می کنند بر روی تلفن ها و موبایل های هوشمند سامسونگ کرش می کنند. مشکل آنها دسترسی به کتابخانه مربوط به المان های مورد نیاز اجرای رابط کاربری مذکور است که به واسطه نصب اپلیکیشن های به روز شده در نسخه های اندروید ۵ به پایین دیده می شود.

به نظر می رسد تنها راه حل مشکل تا زمانی که سامسونگ نسبت به رفع آن اقدام کند، تغییر نام کلاس های مربوطه است. اعمال این تغییر اما با کمک نرم افزار ProGuard امکان پذیر است. راهنمایی بیشتر در این زمینه از اینجا در دسترس است.

سامسونگ در حال حاضر امکان به روز رسانی به اندروید ۵ را تنها برای برخی ابزارهای خود مانند گلکسی نوت ۳ و گلکسی اس ۵ فراهم کرده است.

آیا شما نیز از تلفن هوشمند یا تبلت سامسونگ استفاده می کنید؟ در این صورت لطفا در صورتی که مشکل مشابهی را در ابزارهای خود مشاهده کرده اید، تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

نظرات ۲۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل