همه چیز درباره آیفون 13
ایلان ماسک از فن آوری های جدید موشکی و پایگاه فضایی دریایی خود رونمایی کرد

ایلان ماسک از فن آوری های جدید موشکی و پایگاه فضایی دریایی خود رونمایی کرد

بدون شک ایلان ماسک یکی از جالب ترین چهره های صنعت فضایی به حساب می آید. او امروز تعدادی از ویژگی های جدید موشک های اسپیس اکس و تکنولوژی مورد استفاده در آنها را معرفی کرد.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اول از همه او به طراحی جدید باله ها اشاره می کند که باعث می شود موشک در حالت مافوق صوت کنترلی بهتر، قدرت مانور بیشتر و بهبود ثبات داشته باشد. همچنین باله های جدید برای برخاستن مجدد به صورت خودکار بسته خواهند شد.

B3EsTeDIUAAO86M

ماسک همچنین از ساخت "کشتی-پایگاه فضایی خودمختار بدون سرنشین" جدیدش را معرفی کرد. این کشتی مناسب برخاستن موشک های فضایی از اقیانوس طراحی شده و با الگوبرداری از سکوهای نفتی قادر است در هر شرایطی (حتی دریای طوفانی) موقعیت خود را حفظ کند.

با استفاده از این کشتی های بدون سرنشین، می توان پرتاب موشک ها را از جمعیت دور کرد و همچنین، می توانند یک محل فرود مطمئن قابل کنترل برای موشک های قابل استفاده مجدد در آب محسوب شوند.

B3Ev_ukCIAA7o6R

برنامه تولید این موشک ها از سال ۲۰۱۲ آغاز شده بود و یکی از موفقیت های بزرگ ماسک هستند. هر چند که در آگوست گذشته پرواز آزمایشی Falcon 9 حین پرتاب منفجر شد که البته هیچ صدمه جانی در پی نداشت.

آزمایش بعدی پرتاب Falcon 9 محصول اسپیس اکس در تاریخ ۱۶ دسامبر ۲۰۱۴ انجام می شود و ماموریت مجدد خود به سمت ایستگاه فضایی بین المللی را از سر خواهد گرفت.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato