مدیاتک تامین کننده شیائومی باقی خواهد ماند

مدیاتک تامین کننده شیائومی باقی خواهد ماند

صبح امروز چند بلاگ فناوری گزارش دادند که Media Tek قصد دارد تامین قطعه برای تولیدکننده چینی تلفن های هوشمند (شیائومی) را متوقف کند. هر دو شرکت اما در یک شبکه میکروبلاگینگ چینی این موضوع را تکذیب کردند. مدیاتک با تکذیب کلیه این شایعات، اعلام کرد که 'همه چیز عادی پیش می رود'.

رابطه بین تامین کننده چیپست ها و تولیدکننده تلفن هوشمند رابطه ای دو طرفه است. اگر چیپستی در کار نباشد تلفنی در کار نیست و متعاقبا تولید چیپست بدون تولیدکننده تلفن هوشمند نیز امری بی فایده است.

قطع این رابطه تنها برای شیائومی یک فاجعه به حساب نمی آید بلکه مدیاتک نیز ضررهای زیادی از آن خواهد دید. برخی تلفن های پرطرفدار شیائومی مثل Redmi S1 کماکان از چیپست های مدیاتک استفاده می کنند.

در ادامه با دیجیاتو باشید.

مدل Redmi Note در برخی مناطق خاص با قیمتی زیر ۱۵۰ دلار به فروش می رسد. شیائومی روز گذشته این مدل خاص را با قیمت ۸۹۹۹ روپیه (معادل ۱۴۵ دلار) در هند عرضه کرده است.

شیائومی در سال جاری توافقی را برای تامین چیپست های تلفن های بالارده و میان رده اش (به ترتیب سری Mi و سری های Hongmi/Redmi) انجام داده بود. طی این توافق چیپست های سری Hongmi/Redmi توسط مدیاتک تامین شدند که در بعضی موارد به منظور پشتیبانی از بخشی از تولیدات از LTE از چیپ های اسنپدراگون استفاده شده بود.

به نظر می رسد مدیاتک سال نسبتا خوبی را پشت سر گذاشته. این شرکت تایوانی اخیرا قوی ترین پردازنده اش MT6595 را معرفی کرده که قرار است برای اولین بار در تلفن هوشمند Meizu MX4 تعبیه شود.

تحلیلگران و کارشناسان از این پردازنده جدید مدیاتک به نیکی و به عنوان مدلی قدرتمند و مطلوب یاد می کنند. همچنین مدیاتک نیز قرار است نسل بعدی چیپست های خود را بر پایه این مدل جدید تولید کند.

نظرات ۳۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato